Największa ukraińska firma działająca w branży technologii informacyjnych chce zatrudnić około stu osób do swojego centrum we Wrocławiu.

SoftServe rozwija swoje wrocławskie centrum. Oprócz dodatkowego zatrudnienia znacznej liczby wyspecjalizowanych pracowników, firma zamierza także otworzyć się na klientów z Unii Europejskiej.
Przedsiębiorstwo działa  od 1993 roku, obecnie tworzy je czterotysięczny zespół specjalistów z szeroko rozumianej branży IT. Główne obszary ich działań to Healthcare, Enterprise Technology, Retail oraz Automotive. Oprócz Ukrainy, biura SoftServe znajdują się także w USA, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Bułgarii i Rosji, a od roku 2014 także w naszym kraju.

Istotna dla firmy rola Wrocławia
SoftServe ma bardzo ambitne plany jeśli chodzi o działania na naszym rynku.
– W Polsce chcemy aktywnie rozwijać wysoki standard usług oraz zatrudniać utalentowanych specjalistów z branży IT – tłumaczy dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Soft-Serve, Paweł Łopatka.
Jak podkreśla, Wrocław stanowi drugie najważniejsze centrum programistyczne firmy w Europie. Na chwilę obecną zatrudnienie znalazło tu trzydzieści osób, które zajmują się obsługą kontrahentów z zagranicy.
– Mamy bardzo dużo klientów ze Stanów Zjednoczonych, gdzie SoftServe działa wyjątkowo prężnie – wyjaśnia, zaznaczając jednocześnie, że aktualnie przedsiębiorstwo otwiera się także na klientów z Unii Europejskiej.  
Planowane poszerzenie oferty firmy jest bardzo dobrą wiadomością dla wrocławskiego rynku pracy, ponieważ wiąże się z utworzeniem nowych etatów.
– Poszukujemy specjalistów z wielu dziedzin technologicznych oraz menedżerów – mówi dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju SoftServe i dodaje: – Dwadzieścia dwa lata doświadczenia w branży IT to dla SoftServe długa historia udanej współpracy z klientami, a także wysokiego poziomu zadowolenia pracowników, osobistego i zawodowego rozwoju nowych talentów.

Klienci także z Krzemowej Doliny
Oprócz satysfakcjonującego wynagrodzenia i podstawowych dodatków socjalnych, główną zaletą pracy w firmie SoftServe – zdaniem Pawła Łopatki– jest ukierunkowanie na nowe technologie i ciekawe projekty.
– Współpracujemy ze światowymi markami, główne projekty realizowane są dla Doliny Krzemowej – zaznacza. – Staramy się cały czas rozwijać i wdrażać najnowsze rozwiązania technologiczne.
Dlaczego wybór ukraińskiej firmy padł akurat na Wrocław i dlaczego jest on tak istotnym miejscem na europejskiej mapie centrów firmy?
– Wysoka jakość programów akademickich, szybko rozwijający się sektor IT, a także ogromna liczba doświadczonych i utalentowanych ludzi sprawia, że Wrocław jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów w branży IT – tłumaczy Rita Proćków, HR Generalist SoftServe Poland.

 

O firmie

SoftServe ma na swoim koncie wiele biznesowych nagród i wyróżnień.
Przedsiębiorstwo było też kilkukrotnie wybierane najlepszym pracodawcą na Ukrainie.
W Polsce ma swoje centrumwe Wrocławiu.

A W trosce o odpowiednie przygotowanie swoich pracowników, firma stworzyła SoftServe University.
Dzięki temu zatrudnieni specjaliści mogą cały czas zdobywać dodatkową wiedzę. Instytucja jest przedstawicielem Microsoft IT Academy, co sprzyja poznawaniu najnowszych technologii firmy Microsoft. (FB)