26 marca 2015 roku w siedzibie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych rozdano nagrody dla Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2015 – Great Place to Work 2015. W gronie laureatów, zatrudniających ponad 500 osób, znalazła się Sii – prężna firma z branży IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, której biuro działa także we Wrocławiu, gdzie zatrudnia ponad 300 osób.

Ponad 85 procent pracowników Sii w anonimowej ankiecie, przeprowadzonej przez Great Place to Work Institute®, odpowiedziało, że biorąc pod uwagę wszystkie badane aspekty, Sii jest wspaniałym miejscem pracy. To trzeci w konkursie wynik wśród firm zatrudniających powyżej 500 pracowników. Sii wzięła udział w badaniu po raz pierwszy.

Ankieta Great Place to Work® bardzo szczegółowo określa poziom zadowolenia pracowników.

Wszystkie pytania, których jest 58, zgrupowane są wokół 5 aspektów: wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa. Te z kolei dzielone są na bardziej szczegółowe obszary, do których przypisane jest od 4 do 7 pytań.

- Jesteśmy dumni z wyników – mówi Joanna Kucharska, dyrektor HR i Komunikacji w Sii. – Pracownicy najbardziej cenią niepowtarzalną atmosferę, która panuje w firmie. Powtarzają się opinie o wartościowej kulturze organizacyjnej, współpracownikach i integracji, a także o możliwościach rozwoju, benefitach i świadczeniach. Zespół bardzo dobrze ocenił klarowną wizję celów i kompetentne zarządzanie firmą. Zwracano uwagę, że managerowie widzą w pracowniku przede wszystkim człowieka, co doskonale wpasowuje się w naszą misję Sii Power People.

Badanie Great Place To Work® ma ponad dwudziestoletnią historię i jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie. W Polsce tegoroczna edycja jest już VII.
Sii zatrudnia w Polsce ponad 2000 pracowników w 8 oddziałach. W tym roku chce zwiększyć zatrudnienie do 2200 pracowników. To pierwszy raz, kiedy Sii brała udział w Badaniu Great Place to Work®, ale firma jest już znana na rynku IT z dobrej atmosfery pracy i kultury organizacyjnej – w styczniu tego roku po raz trzeci z rzędu otrzymała tytuł Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce, przyznawany przez Tygodnik „Computerworld”.  

Zatrudniając ponad 2000 inżynierów Sii sp. z o. o. jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej. Specjaliści Sii realizują projekty dla wiodących firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, Hi-Tech, energetyki i przemysłu.

Spółka powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie. Po 9 latach działalności Sii posiada w Polsce 7 biur: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach.

Więcej informacji o firmie na stronie: www.pl.sii.eu.