Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, już po raz trzeci zaprasza studentki kierunków ścisłych i technicznych do uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT: CISCO Systems Poland, SAS Institute, SYGNITY, MICROSOFT Polska, Telewizja Polska S.A., MOTOROLA Solutions, GFT, GTECH, HUAWEI i AVIVA.

Projekt społeczny „Dziewczyny w nowych technologiach” powstał w roku 2012 i ma na celu wyrównywanie szans zawodowych kobiet w sektorze ICT oraz inspirowanie ich do związania z nim ścieżki edukacji i rozwoju zawodowego.

 

- Przez tę kampanię chcę powiedzieć młodym kobietom, że ICT to sektor,  dzięki któremu podniesie się jakość ich życia, a one same staną się świadomymi swej wartości profesjonalistkami -  tłumaczy Magdalena Gaj, Prezes UKE  i inicjatorka akcji – kobiety  powinny iść z duchem czasu, wykorzystywać swoje wrodzone zdolności do kooperacji, integrowania zespołów i tak zwane „miękkie kompetencje”, do rozwoju branży technologicznej i budowania społeczeństwa informacyjnego. – podkreśla.

Projekt „Dziewczyny w Nowych Technologiach” jest ściśle związane z ustanowionym przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) Światowym Dniem Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach – „Women and Girls in ICT Day”, który przypada w tym roku  w dniu 23 kwietnia.

Konkurs jest skierowany do studentek kierunków ścisłych i technicznych minimum II roku studiów licencjackich i magisterskich oraz roczników wyższych. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez którąś z firm partnerskich.


Termin konkursu to: 15 marca – 30 kwietnia br.

Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkie studentki chcące związać swoją przyszłość z branżą nowoczesnych technologii!

Więcej informacji nt. samej inicjatywy oraz konkursu o staż znajduje się w załącznikach, na stronie internetowej: www.uke.gov.pl oraz na oficjalnym profilu społecznościowym: Fb/DziewczynyICT .

Źródło: Materiały Prasowe