W fabryce karmy dla zwierząt Nestlé Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej startują letnie praktyki studenckie. Nestlé szkoli studentów w swoich oddziałach i fabrykach już od 16 lat. Otwarta w marcu podwrocławska fabryka w tym roku młodych praktykantów przyjmie po raz pierwszy. Na praktyki aplikowało prawie 500 osób z Dolnego Śląska. Przyjęto szczęśliwą dziesiątkę. Najlepsi otrzymają propozycję stałej pracy.

Kalisz, Rzeszów, Namysłów, Kargowa, Nałęczów, Warszawa, Nowa Wieś Wrocławska– w tych miastach jedna z największych światowych firm spożywczych przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji. Czego się nauczą? Czy to doświadczenie wpłynie na ich przyszłą drogę zawodową? Dowiemy się w już wkrótce. To, co wiemy już dziś, to fakt, że największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się działy: produkcji, technologiczny, HR. Łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, z czego prawie 500 dotyczyło praktyk w Nowej Wsi Wrocławskiej.

– W tym roku w Nowej Wsi Wrocławskiej przyjęliśmy 10 osób. To nasze pierwsze praktyki w nowej fabryce, która działa dopiero od kilku miesięcy, dlatego te praktyki z pewnością będą pionierskie, tak dla praktykantów, jak i pracowników szkolących młodzież. Dla praktykantów to duża szansa i wyjątkowe doświadczenie – będą pracować w nowo otwartej, bardzo nowoczesnej fabryce – podkreśla Mariola Raudo z Nestlé Polska S.A.

Letnie praktyki w Nestlé otwierają przed młodzieżą dwie ścieżki rozwoju: praktyki w biurach w ramach BIP –Business Internship Program oraz praktyki techniczne w fabrykach firmy w całej Polsce w ramach programu TEDP – Technology Engineering Development Program. BIP to program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym, oferujący szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. HR czy IT, a TEDP to program dla inżynierów, w którym Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk w całej Polsce do działów takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów oraz dział techniczny.

W ramach BIP w tym roku firma przeszkoli w Nowej Wsi Wrocławskiej 3 praktykantów, a w programie praktyk technicznych TEDP zespół Nestlé w fabryce Purina PetCare wesprze 7 młodych ludzi. Największym zainteresowaniem cieszyły się praktyki w dziale zapewnienia jakości oraz w dziale technicznym.

Czego oczekują od praktyk młodzi? – Wrzucenia na głęboką wodę po gruntowym przeszkoleniu – zapewnia 22-letnia Kasia, jedna z praktykantek. Co ich czeka przez najbliższe miesiące? – Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi po praktykach otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé. Podczas praktyk mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo. Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości. To element polityki naszej firmy i społecznej odpowiedzialności naszego biznesu – przekonuje Mariola Raudo.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.