Jak grzyby po deszczu powstają w Oleśnicy kolejne sieciowe sklepy i supermarkety. Sprawdziliśmy, czy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zrobimy zakupy w nowych miejscach. Jarmark po mikołajuOtwarcie hali i zadaszonego placu targowego przy ul. Skłodowskiej-Curie na dawnym zielonym rynku inwestorzy planują już 10 grudnia. Od tego dnia, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli zrobić zakupy m.in u kupców, którzy już wcześniej pracowali na jarmarku.

To jednak nie wszystko. Kolejną odsłonę odnowionego zielonego rynku zaplanowano zaraz po nowym roku. Wtedy w nowo powstałej hali i  galerii handlowej będziemy mogli zrobić zakupy w blisko dwunastu sklepach.  W obiekcie  pojawi się także apteka oraz sieciowe sklepy np. z odzieżą.

- Mogę zdradzić już teraz, że sklep dla dzieci 5-10-15 jest zainteresowany działalnością w naszym mieście, a rozmowy prowadzimy jeszcze z kilkoma innymi sieciami - mówi  Henryk Flejter ze spółki Handlex, która postawiła obiekt w miejscu dawnego targowiska.

Już dziś wiadomo, że  przy  Skłodowskiej-Curie będzie można i zrobić zakupy, i  zjeść.

W części od strony ul. Skłodowskiej -Curie swój lokal zamierza otworzyć  działająca od ponad dwudziestu lat sieć gastronomiczna. Chodzi o  bar Mr Hamburger, która serwuje m.in. hamburgery, frytki, hot-dogi, polędwiczki i skrzydełka drobiowe.  Cały obiekt ma blisko 4 tys. mkw. i nadal są w nim wolne powierzchnie do wynajęcia. Przed budynkiem przygotowano parking dla klientów. Jego teren będzie oświetlony.

Aldi na święta
Otwarcie pierwszej części Centrum Zielony zbiegnie się z uruchomieniem supermarketu Aldi. Oprócz artykułów spożywczych w nowym supermarkecie będziemy mogli kupić także akcesoria do użytku domowego, a nawet ubrania.  Prace w obiekcie o powierzchni blisko 1200 mkw. idą pełną parą. Wykonawcą jest firma z Obornik Śląskich. Otwarcie Aldi zaplanowano w połowie grudnia.

Zmieni się także okolica ul. Wojska Polskiego. O tym, że miejski teren znalazł nabywcę pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Prace związane z budową kolejnej galerii handlowej miały ruszyć jesienią. I ruszą. Wszystko wskazuje na to, że już w grudniu. Jan Cołokidzi, który kupił wspomniany grunt, zapowiedział w rozmowie z nami, że galeria otworzy swoje podwoje  zimą 2015 roku.  Jej głównym lokatorem będzie sklep niemieckiej sieci handlowej Lidl. 

 Będzie tam również apteka, sklep obuwniczy, odzieżowy, przemysłowy i ze sprzętem RTV-AGD. Niewykluczone, że uda nam się dojść do porozumienia z siecią Media Markt

Kolejna gastronomia. Tylko kiedy?
Pojawienie się w Oleśnicy sieci Mr Hamburger to niejedyna nowość na lokalnym rynku gastronomicznym. Wejście do miasta planuje także restauracji Sphinx, która miałaby ruszyć w Bramie Oleśnickiej.

- Prowadzimy rozmowy, umowy analizują prawnicy obu stron. Nic nie wskazuje na to, by współpraca miałaby się nie powieść - mówi nam Aleksandra Kornaszewska. - Póki co skupiamy się jednak na tym, by zrealizować wszystkie zamówione u nas wcześniej uroczystości i imprezy.