3 marca, w godzinach od 9 do 16 we wrocławskiej Hali Ludowej odbędą się Dni Kariery. Są to jedne z największych targów pracy, praktyk i staży organizowane przez studentów dla studentów, czyli przez AIESEC. Targi te odbywają się wiosną od ponad dwudziestu lat w największych ośrodkach akademickich. Impreza umożliwia bezpośredni kontakt z pracodawcami i wymianę informacji. Firmom daje możliwość przekonania studentów odpowiadających profilem do złożenia aplikacji, młodym ludziom pozwala porównać oferty wielu pracodawców i wybrać tę najlepszą.

Ponad 20 firm przedstawi swoje oferty
Na wrocławskiej edycji targów zaprezentuje się ponad 20 firm, między innymi: Aldi, Amazon, Ceneo, Capgemini, Hewlett Packard Company, Kaufland, KGHM Polska Miedź, Lotte Wedel, Nokia, Polskie Koleje Państwowe, Grupa PZU, Pricewaterhouse Coopers i Lorenz.

– Jako osoby studiujące znamy potrzeby młodych ludzi wchodzących na rynek pracy i podczas dni targowych chcemy pomóc naszym koleżankom i kolegom zbudować bezpośrednią relację z pracodawcą – mówi Ewelina Prus, koordynator narodowy Dni Kariery. – Nad wydarzeniem pracują studenci co jest dowodem na przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną młodego pokolenia – dodaje Ewelina Prus.

Uczestnicy targów będą mogli także skorzystać ze Strefy Doradztwa Zawodowego, w której będą mogli porozmawiać o swojej karierze z ekspertami, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i skonsultować poprawność przygotowania swojego CV. Znajdzie się także miejsce na odpoczynek w specjalnie przygotowanej strefie chill out. Przed udziałem w targach studenci powinni zapisać się na stronie: www.dnikariery.pl. Wstęp bezpłatny.

Inne imprezy w stolicy Dolnego Śląska
Również w marcu odbędzie  się we Wrocławiu kilka, innych imprez targowych związanych z rynkiem pracy.
Warto zabrać ze sobą dokumenty aplikacyjne  i wybrać się:


  •  od 10 do 11 marca na 23. Akademickie Targi Pracy przygotowywane na Politechnice Wrocławskiej

  •  12 marca na Absolvent Talent Days organizowane na Stadionie Wrocław

  •  17 marca na Targi Pracy „Career Expo“ w Hali Ludowej (bezpłatny bilet dostępny po zarejestrowaniu się na www.careerexpo.pl/)

  •  18 marca na XIX Targi Pracy. „Spotkanie z pracodawcą“ organizowane jest na Uniwersytecie Wrocławskim.