Już po raz kolejny Narodowy Bank Polski zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w ramach akcji „Bank z sercem”. W tym roku na licytację da 120 zdjęć i monet znanych artystów i sportowców.

 

Narodowy Bank Polski przekazał na licytacje ponad 120 zestawów fotografii znanych sportowców (47 fotografii piłkarzy i 76 olimpijczyków) wraz z ich autografami i monetami kolekcjonerskimi. Wśród nich znajdują się zdjęcia piłkarzy biorących udział w Euro 2012 (m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego), „Orłów Górskiego”, a także zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

 

Siedemdziesiąt z tych zdjęć będzie można oglądać w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie, przy Al.ejach Ujazdowskich w Warszawie, od 3 do 31 stycznia 2013 roku.

Na aukcje trafiły też fotografie dziennikarzy i artystów związanych  wraz z monetami upamiętniającymi 50-lecie tej stacji. Wszystkie osoby uczestniczyły w sesji fotograficznej nieodpłatnie.

Wyjątkową gratką dla kolekcjonerów będzie też zestaw monet z okresu PRL – kompletny zbiór numizmatyczny zawierających 275 tematów polskich monet obiegowych z lat 1949-1995, dar pracownika zielonogórskiego oddziału NBP, oraz zestawy monet wyemitowane przez NBP z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12.

Licytacje w serwisie Allegro będą trwały do 16 stycznia 2013 roku. Zysk z aukcji zostanie przekazany Fundacji WOŚP, która tym razem zbiera pieniądze na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na specjalistyczny sprzęt dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Szczegóły dotyczące aukcji dostępne są na stronie internetowej NBP pod adresem: www.nbp.pl/wosp

Bank zachęca do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i udziału w aukcjach oraz śledzenia naszego profilu na Facebooku „Bank z Sercem”: www.facebook/bankzsercem