8 stycznia 2015 r. przy ul. Chrobrego 12/14 we Wrocławiu, odbyło się uroczyste otwarcie największego w Polsce Inkubatora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Dzięki dyrektorowi wrocławskiego oddziału AIP, Tomaszowi Sajewskiemu, oraz Bankowi Zachodniemu WBK realizującemu w Polsce Santander Universidades (wielowymiarowa współpraca świata biznesu ze światem nauki) start-upy doczekały się wreszcie dobrze przygotowanej kreatywnej przestrzeni, wspomagającej procesy tworzenia i projektowania innowacyjnych rozwiązań. Co warto podkreślić, AIP nie ogranicza swojej działalności jedynie do pomocy w prowadzeniu start-upa. 

AIP to głównie warsztaty i wydarzenia promujące przedsiębiorczość, mentorzy dzielący się swoim doświadczeniem, ambitny zespół i atmosfera start-upowej społeczności, do której może dołączyć każdy bez względu na wykształcenie i wiek. SANTANDER UNIVERSIDADES  jest jedyną w skali mikro i makro tak kompleksową i wielowymiarową współpracą świata biznesu ze światem nauki realizowaną w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Do grona partnerów Santander Universidades w Polsce należą uczelnie z największych ośrodków akademickich w Polsce, charakteryzujące się nie tylko dużą liczbą studentów, ale także jakością kształcenia oraz potencjałem naukowym i rozwojowym.

Podczas uroczystości obecni byli  m.in. Michał Kuczmierowski – dyrektora Santander Universidades oraz twórców i jednocześnie Zarząd AIP w składzie: Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski.

Tego dnia odbył  się również StartUp Mixer z Twórcami AIP - Dariuszem Żukiem, Mariuszem Turskim i Jackiem Aleksandrowiczem. Jest to cykliczne wydarzenie polegającym na prezentowaniu się wybranych startupów. Wydarzenie było współorganizowane ze Studenckim Forum BCC na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Podczas wydarzenia Zarząd AIP z okazji 10 lecia Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości  wręczył nagrodę „StartUp Friendly” dla uczelni, w ramach podziękowania za 10 letnią współpracę, którą odebrał profesor Ryszard Brol.