Lokum da Vinci zostało laureatem 25. konkursu „Piękny Wrocław” w kategorii budynków wielorodzinnych. Drugie miejsce w klasyfikacji budynek mieszkalny wielorodzinny potwierdziło walory architektoniczne, przestrzenne i funkcjonalno-użytkowe tego nowoczesnego osiedla.Pierwsza fontanna na GądowieCentralnym punktem osiedla i miejscem spotkań mieszańców jest pergola. Znajdująca się przy niej fontanna osiąga 4 m wysokości, ma średnicę 6 m i składa się z 13 podświetlanych dysz spieniających. Sama pergola ma wysokość 4,5 m i średnicę ponad 50 m.

– Fontanna  od momentu uruchomienia jest atrakcją dla mieszkańców, którzy spędzają przy niej zarówno gorące dni, jak i urokliwe wieczory – mówi  Grzegorz Marchel, dyrektor ds. marketingu z Lokum Deweloper.  – Otwarcie fontanny było także okazją do powitania kolejnego mieszkańca – krasnala Dedaliusza – dodaje. Skrzat szykujący się do lotu wzbudza duże zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Kolejny etap
– Wkrótce do oferty osiedla Lokum da Vinci trafią kolejne 183 mieszkania.

Znajdą się one w powstającym właśnie IV etapie – mówi Grzegorz Marchel. W 14-piętrowym budynku G mieszkania będą miały powierzchnię od 32 do 68 mkw, w układzie 2- i 3-pokojowym, usytuowane zarówno jedno-, jak i dwustronnie. Do wyboru będą mieszkania z aneksami kuchennymi lub osobnymi kuchniami, a część trzypokojowych mieszkań będzie posiadała garderoby.  Ceny za metr kwadratowy w budynku G są w przedziale między 5896 zł a 7052 zł, a całościowe ceny za mieszkania wahają się od 199 tys. zł do 444 tys. zł. Na parterze budynku w ramach Pasażu da Vinci znajdą się lokale usługowo-handlowe. Mieszkańcy będą także mogli zakupić miejsca parkingowe w garażu podziemnym i miejsca postojowe naziemne.
Genialne osiedle
Na osiedlu Lokum da Vinci oddano do użytku już 338 mieszkań w 5 budynkach, w lipcu mieszkańcy odbiorą klucze do kolejnych 73, a do ostatnich 4 zaplanowanych budynków nowi właściciele wprowadzą się w I i IV kwartale 2016 roku.
Okoliczne szkoły i przedszkola, a także bogate zaplecze handlowo-usługowe i pobliski park Zachodni są dużym atutem lokalizacji. a