Polkowicka fundacja Eudajmonia, która zrealizowała projekty „Trener Aktywności” i „Zatrudnienie wspomagane” zorganizowała dzisiejszą konferencję w Hotel Ibis Styles Wroclaw Centrum „Budzimy potencjał – w drodze do aktywności”, aby pokazać rezultaty swoich działań. Spotkanie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Misją fundacji jest przede wszystkim wzmacnianie potencjału osób chcących podnieść jakość swojego życia, pragnących się rozwijać, tworzyć i działać, aby osiągnąć sukces.

Jej projekty i akcje adresowane są do wszystkich, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, status społeczny i stan zdrowia.
Konferencja rozpoczęła się od występu aktorów grupy „Czyści formalisci”, którzy pokazali zgromadzonym z jakimi problemami na codzień borykają się osoby niepełnosprawne.

To co dla ludzi pełnosprawnych jest zwykłą czynością, dla innych często jest wielkim wyzwaniem. Podobnie wejście na rynek pracy wymaga ogromnego zaangażowania i determinacji ze strony osób z dysfunkcjami. Dlatego takie działania jak w wyżej wymienionych programach są  potrzebne, bo pozwalają na podjęcie pracy  osobom niepełnosprawnym. Dzięki programowi ponad 30 osób mogło podjąć pracę.

Podczas konferencji odbyły się także warsztaty oraz  zaprezentowane został modele wsparcia osób z problemami ruchowymi I umysłowymi.