Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) we Wrocławiu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie wsparcia z funduszy europejskich.W ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych pracownicy PIFE będą pełnić dyżury w Środzie Śląskiej i w Kobie-rzycach . Konsultacje są bezpłatne. Mobilny Punkt Informacyjny w Środzie Śląskiej będzie czynny 7 lipca, w godzinach 10 - 13 w Urzędzie Miejskim, Plac Wolności 5. W Kobierzycach natomiast eksperci PIFE będą dostępni 14 lipca, w godzinach 11 - 14, w Urzędzie Gminy al. Pałacowa 1.

Podczas dyżurów każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się, czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do dofinansowania z funduszy europejskich. Pracownicy PIFE przedstawią aktualne i przyszłe możliwości pozyskania wsparcia oraz poinformują o zasadach ubiegania się o środki.
Z konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego mogą skorzystać wszystkie osoby i podmioty zainteresowane wsparciem finansowym ze środków Unii Europejskiej. W szczególności eksperci zapraszają przedsiębiorców oraz osoby fizyczne planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Główny Punkt informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu zapewnia bezpłatną informację w zakresie wsparcia ze środków europejskich. Z usług Punktu można korzystać drogą telefoniczną (tel. 71 776 95 01), mailowo (pife@dolnyslask.pl) lub bezpośrednio w siedzibie Punktu, w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy Wybrzeżu Słowackiego 12-14. Na swoich stronach internetowych Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, że do pracowników PIFE zgłasza się wiele osób, którym telefonicznie oferowano płatne materiały informacyjne dotyczące funduszy europejskich, zapewniając ich przy tym o atrakcyjnych możliwościach pozyskania wsparcia. Potencjalni beneficjenci są zachęcani do zakupu poprzez obietnice uzyskania dofinansowania na korzystnych warunkach, bez żadnego wkładu własnego czy sfinansowania z dotacji zrealizowanej już inwestycji. Sprzedawane publikacje zawierają zaś dokumentację czy informacje, które dostępne są bezpłatnie.  Warto więc przypomnieć, że pracownicy PIFE nie prowadzą sprzedaży materiałów informacyjnych: w siedzibach Punktów można pobrać bezpłatne przewodniki i broszury o funduszach europejskich.