Dobry początek roku na lotnisku we Wrocławiu. Liczba obsłużonych pasażerów zwiększyła się o 19,3 procent. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego znaczące wzrosty osiągnięto w segmentach krajowym i niskokosztowym. W styczniu 2015 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,7 tys. pasażerów. To przełożyło się na ogólny wzrost ruchu pasażerskiego o 19,3 proc.

- Nowy rok zaczął się bardzo dobrym wynikiem. Złożyły się na niego wzrosty we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty w przypadku lotów krajowych oraz niskokosztowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W pierwszym miesiącu roku z połączeń niskokosztowych skorzystało 84,7 tys. pasażerów. To o 14,2 proc.

więcej niż w styczniu 2014 r. Znaczący wzrost zanotowały linie lotnicze Ryanair na trasie do Paryża – 45,2 proc. , a jego pasażerowie chętnie latali też do Mediolanu i Bolonii. Równie dobry wynik osiągnęły linie Wizz Air na trasie do Doncaster Sheffield (45,6 proc.).
Duży wzrost odnotowano w segmencie połączeń krajowych – o 47,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014.


– Nasi pasażerowie bardzo chętnie korzystają z możliwości szybkiej i wygodnej podróży do stolicy. Korzystają z tego tanie linie lotnicze Ryanair, które oferują codzienne dwa rejsy na trasie z Wrocławia do Warszawy-Modlina. Tych połączeń rok temu jeszcze nie było – mówi Jarosław Sztucki.

Wzmożone zainteresowanie podróżnych połączeniem Wrocław – Warszawa-Modlin sprawiło, że irlandzkie linie lotnicze zdecydowały wprowadzić kolejny rejs na tej trasie. Wiosną 2015 r. planowany jest dodatkowy lot w piątek w południe.

Wyniki stycznia pokazują, że coraz większa grupa pasażerów korzystających z oferty wrocławskiego lotniska decyduje się na egzotyczny wypoczynek w środku zimy. W tym okresie z połączeń czarterowych skorzystało 6,8 tys. pasażerów, tj. o 120 proc. więcej, porównując styczeń 2015 do stycznia 2014. Wpływ na to miało dodanie do siatki lotów Fuerteventury (nie oferowano jej w styczniu ubiegłego roku), a także większe zainteresowanie pasażerów lotami na Lanzarote i do Egiptu.

Źródło: Materiały Prasowe