Nie wszystkim to się jednak podoba.

Jak napisał portal dlahandlu.pl, poseł PiS Piotr Babiarz wystosował interpelację do MSZ w sprawie nadania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej dyrektorowi operacyjnemu firmy Jeronimo Martins. Poseł nie widzi powodu, dla którego miałby on w sposób szczególny przysłużyć się dobru Rzeczypospolitej Polskiej.

Portal powołuje się na argumenty posła, cytuje go: "Jeronimo Martins to przedsiębiorstwo będące kapitałem zagranicznym inwestującym w Polsce.

Przez swoją sieć sklepów czerpie bardzo duże zyski, które następnie z Polski wyprowadza. Zysk ten jest generowany również przez polskich pracowników, którzy w przeszłości nie jednokrotnie byli przez firmę Biedronka, której właścicielem jest Jeronimo Martins wykorzystywani i traktowani w sposób uwłaczający godności".

Posłowi odpowiedziała Henryka Mościcka-Dendys, podsekretarz stanu w MSZ: "Wniosek w tej sprawie trafił z MSZ do Prezydenta RP B. Komorowskiego i uzyskał akceptację głowy państwa. Firma Jerónimo Martins rozpoczęła działalność w naszym kraju 20 lat temu i od tego czasu dokonała inwestycji, których łączna wartość przekracza 10 mld zł. Jest jednym z największych płatników podatku dochodowego wśród przedsiębiorstw prywatnych i równocześnie największym spośród nich pracodawcą, zatrudniając ponad 57 tysięcy osób. W dużej mierze przyczynia się również do promocji polskich towarów, gdyż około 90 proc. sprzedawanych artykułów pochodzi od krajowych dostawców" - czytamy w portalu dlahandlu.pl.

Źródło: MK/MW dlahandlu.pl