Atos, międzynarodowy lider usług IT ogłosił, że otwiera 4 lutego nową siedzibę dla swego oddziału we Wrocławiu. Biura mieszczą się we Wrocławskim Parku Biznesu, ul. Wołowska 10.Nowa siedziba we Wrocławiu, gdzie mieści się Consulting & System Integration Global Delivery Center Europe (C&SI GDC EUR), to wynik szybkiego rozwoju grupy Atos w Polsce.

W Polsce Atos działa od 2000 roku specjalizując się w usługach IT dla sektorów: publicznego, przemysłowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej oraz finansowego. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Toruniu pracuje dziś blisko 4000 osób, z czego ponad 1500 dołączyło do Atos na przestrzeni ostatnich 2 lat.

W ramach C&SI GDC EUR pracuje dziś ponad 500 osób, z czego blisko 300 w nowej siedzibie we Wrocławiu.

Obecnie zespół zatrudnia specjalistów w technologiach takich jak Java, SAP, Microsoft, Oracle czy Business Intelligence. Rozbudowuje również zespoły kompetencyjne z obszaru Project Managementu.  Zespół C&SI GDC EUR odpowiada za koordynację pracy zespołów nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach, Rumunii, Chorwacji i Bułgarii. Co roku w jednostkach Global Delivery w Polsce tworzą się kolejne centra kompetencyjne dla obszarów będących przyszłością światowego IT. Dlatego dynamiczny rozwój GDC na szeroką skalę to również trwający na bieżąco intensywny proces rekrutacji. 

W latach 2012, 2013 i 2014 Atos w Polsce został trzykrotnie nagrodzony certyfikatem Najlepsze Miejsca Pracy, dwukrotnie zdobywając trzecie i raz drugie miejsce w rankingu Great Place to Work Institute.
- Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Wierzymy, że połączenie ludzi, technologii i biznesu to najlepsza droga do postępu. Oferujemy nowoczesne spojrzenie na IT, łącząc lokalną wiedzę z globalnym doświadczeniem. Kształtujemy trendy IT, a jednocześnie pomagamy naszym klientom wdrażać je w odpowiedzi na dynamiczne zmiany rynku, tworząc przedsiębiorstwa przystosowane do wymogów nowoczesnej gospodarki. Tak postrzegamy naszą rolę, jako technologów biznesu – mówi Dariusz Baran, Country Manager Atos Poland Global Delivery Center.

Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 10 mld euro i zatrudniający 86 000 pracowników w 66 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.

Atos jest światowym Partnerem IT Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Od roku 1989 roku jest kluczowym dostawcą technologii na rzecz Ruchu Olimpijskiego, a od roku 2002 wyłącznym dostawcą usług IT na rzecz Igrzysk Olimpijskich, zarządzając zasobami, integrując wkład wszystkich partnerów i dostawców technologii i zapewniając tym samym płynne i bezpieczne działanie systemów, a w rezultacie natychmiastową komunikację do sportowców, widzów, organizatorów, urzędników, mediów, telewidzów i internautów na całym świecie.
Atos jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy i Worldline.