Po raz pierwszy w historii Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2 miliony pasażerów w ciągu jednego roku. Rekordowym pasażerem okazała się pani Barbara Wróbel, która w sobotę 13 grudnia poleciała wraz z mężem na Lanzarote. Państwo Wróbel byli już na Kubie, Dominikanie, zwiedzali urokliwe zakątki Hiszpanii i wiele razy gościli we Włoszech. Podróżują razem od ponad 50 lat, uwielbiają podróże lotnicze. W sobotę 13 grudnia zaplanowali wylot na Lanzarote, jedną z siedmiu pereł archipelagu Wysp Kanaryjskich.

- Wycieczki planujemy wiosną lub jesienią. To dla nas najlepszy czas, by złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Kiedyś lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko wrocławskie, bo tak jest najwygodniej - mówi pani Barbara Wróbel, pierwsza w historii, dwumilionowa pasażerka Portu Lotniczego Wrocław. Jako rekordowa pasażerka pani Barbara otrzymała od wrocławskiego lotniska zaproszenie do skorzystania z usług VIP oraz bon wakacyjny ufundowany przez biuro podróży Itaka o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd.

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczne osiągnięcie Portu Lotniczego Wrocław. Wcześniej lotnisko tylko zbliżało się do tego wyniku - najbardziej w 2012 roku podczas turnieju UEFA EURO. Teraz udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie oraz infrastrukturze lotniska. Nowoczesny, komfortowy terminal, wygodny i tani parking, a także wygodny dojazd z Dolnego Śląska i regionów sąsiednich sprawiają, że na wrocławskim lotnisku wciąż przybywa pasażerów.