Jacek Adamczyk, założyciel i właściciel firmy EKO-LOGIS z Wrocławia. Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła Agata Brucko-Stępkowska, właścicielka firmy Futuro Finance we Wrocławiu. Trzecie wywalczył Krzysztof Seniów, posiadający sieć salonów optyczych Dr OKO w Legnicy, Lubinie i Chojnowie. To zwycięska trójka plebiscytu Gazety Wrocławskiej Menedżer Roku 2016 Dolnego Śląska w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Menedżerem Roku 2016 w Kategorii Duże Formy w głosowaniu Czytelników Gazety Wrocławskiej został Tomasz Hanczarek, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A. Drugie miejsce należy do Bartosza Cieplucha, dyrektora Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu. Trzecie zdobył Arkadiusz Bochnak z Centrum Odszkodowań DRB. Czekają na nich pobyty w luksusowym spa, prezentację w prestiżowym miesięczniku Strefa Biznesu, a także wartościowe szkolenia i sesje coachingowe.

Przed rokiem nasi Czytelnicy w głosowaniu na Skutecznego Menedżera 2015 roku wybrali Annę Beldę, właścicielkę kliniki medycznej multiMedica we Wrocławiu. Drugie miejsce zajął Jerzy Mazur, właściciel PHU-P J.M., trzecie Sławomir Mazurek, ówczesny prezes Stawów Milickich.

Na Dolnym Śląsku mamy 17 tys. firm zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Tylko w tym roku powstało 3410 nowych (indywidualne działalności gospodarcze) oraz 1621 podmiotów (zarejestrowanych w KRS). Wiele z nich to dobre, nowoczesne, szybko rozwijające się firmy. Ten rozwój, często poza dobrze przygotowaną strategią, zawdzięczają właśnie swojej kadrze zarządzającej.

Przejdź do plebiscytu:
MENEDŻER ROKU 2016 - MAŁE I ŚREDNIE FIRMY
MENEDŻER ROKU 2016 - DUŻE FIRMY

W plebiscycie Menedżer 2016 szukamy takich, którym udaje się to najlepiej. Wizjonerów, aktywnych działaczy społecznych, liderów w swoich przedsiębiorstwach, instytucjach naukowych, placówkach kultury. Osób, którym nie straszne jest wdrażanie nowych rozwiązań. Wspierają sport, finansują kulturę, działają charytatywnie. Właśnie takich osób poszukujemy, chcemy im podziękować, za ich pracę na rzecz nas wszystkich.

Jakie cechy musi mieć dobry menedżer?
Jak mówią specjaliści, menedżerów na rynku jest bardzo dużo. Jednak osób nadających się na to stanowisko jest o wiele mniej.

Okazuje się, że najlepszy menedżer powinien mieć odpowiednie cechy. Przede wszystkim musi być asertywny, dobrze zorganizowany i empatyczny. Ważne, żeby posiadał poczucie własnej wartości. Cenne są też takie umiejętności, jak zarządzanie emocjami i umiejętność rozładowywania konfliktów, motywowania czy negocjacji.

Ważne jest, aby menedżer integrował ze sobą pracowników. Przełoży się to na lepsze relacje w pracy.

Proponujemy kategorie: dużych firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw - w sumie 6 finalistów, po trzech z każdej kategorii.

Ponadto komisja konkursowa dodatkowo wyłoni po jednym laureacie w trzech kategoriach: działalność kulturalna, naukowa oraz gospodarcza.

W plebiscycie może wziąć udział osoba, która podejmuje decyzje zarządcze w przedsiębiorstwie, instytucjach i organizacjach społecznych, kulturalnych czy naukowych prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie Dolnego Śląska.

O zwycięstwie w plebiscycie, w którym najlepszych wybierają Czytelnicy, decyduje większa liczba głosów.

W sytuacji, gdy dwie lub więcej osób będzie miało tyle samo głosów, wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji zajmie osoba wskazana przez komisję plebiscytową.

Wyniki zostaną ogłoszone przez komisję plebiscytową po zweryfikowaniu wszystkich nadesłanych głosów. Nastąpi to 4 października podczas uroczystej gali w Zamku Topacz.

Zwycięzcy plebiscytu otrzymają następujące nagrody:
laureaci wybrani przez kapitułę plebiscytu - statuetki, pobyty w luksusowym Spa oraz prezentację w miesięczniku Strefa Biznesu
laureaci wybrani przez Czytelników:
I miejsce: statuetki, pobyt w Spa oraz prezentację w miesięczniku Strefa Biznesu;
II i III miejsca: dyplomy i pobyty weekendowe w obiekcie hotelowym na Dolnym Śląsku.

Dodatkowe nagrody dla zwycięzców plebiscytu Menedżer Roku 2016 to:

MAŁE I ŚREDNIE FIRMY

I i II miejsce - szkolenie otwarte z zakresu zarządzania przeprowadzone przez firmę Witalni z Wrocławia

DUŻE FIRMY

I miejsce - 4 sesje coachingowe (od listopada 2016 do stycznia 2017) - prowadzone przez akredytowanego coacha ICF z agencji badawczo-konsultingowej CeBRiS z Wrocławia.

Przejdź do plebiscytu:
MENEDŻER ROKU 2016 - MAŁE I ŚREDNIE FIRMY
MENEDŻER ROKU 2016 - DUŻE FIRMY