Ogromnym zainteresowaniem cieszą się bezpłatne szkolenia dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C+E (samochód ciężarowy wraz z naczepą) w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”. W ciągu trzech tygodni chęć udziału w kursach zgłosiło aż 350 osób, a limit miejsc na szkolenia w podwrocławskiej Długołęce i w Poraju k. Częstochowy wyczerpał się błyskawicznie. Trwa rekrutacja na szkolenia w kolejnych miejscowościach w całej Polsce.

Jak informują organizatorzy akcji, od początku kwietnia w ramach już drugiej edycji akcji odbyły się dwa szkolenia w których wzięło udział 65 młodych kierowców. Wielu z nich pokonało setki kilometrów, by dotrzeć na szkolenie. Tak było np. w przypadku Patryka Prążyńskiego, który do Poraja przyjechał z województwa opolskiego, pokonując 200 km. - To naprawdę bardzo wartościowe szkolenie. Dowiedziałem się kilku nowych rzeczy np. z zakresu ecodrivingu, czyli ekonomicznej jazdy ciężarówką – ocenia 26-latek. - Za kilka tygodni rozpoczynam pracę jako zawodowy kierowca i wiem, że dzięki szkoleniu i umiejętnościom, które zdobyłem, zyska również mój przyszły pracodawca – przyznaje młody kierowca. Jak dodaje, zawód kierowcy był dla niego naturalnym wyborem, ponieważ ciężarówkami jeżdżą już jego wujkowie. - Szczerze zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu, to nie będzie stracony czas – podsumowuje Patryk Prążyński, który wraz z 34 osobami odebrał w Poraju certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”.

- W sumie do 20 kwietnia formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie profesjonalnikierowcy.pl wypełniło już 350 osób. Z pewnością warto nie zwlekać z decyzją o udziale w szkoleniach i z wypełnieniem formularza nawet kilkanaście tygodni przed planowanym terminem szkoleń – mówi Michał Proc, Dyrektor ds. Rozwiązań Biznesowych w Volvo Group Trucks Poland.

Szkolenia w ramach akcji będą odbywały się w całym kraju do września. Najbliższe zostaną przeprowadzone w Kędzierzynie-Koźlu (9-12 maja) oraz Rzeszowie (16-19 maja).
„Profesjonalni kierowcy” to akcja społeczna organizowana przez pięć firm związanych z branżą transportową: Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin. Jej celem jest bezpłatne szkolenie kierowców, którzy mają już prawo jazdy kategorii C+E, ale potrzebują praktyki i chcą podnieść swoje kwalifikacje. Osoby, które ukończą szkolenie i otrzymają certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” trafiają do bazy, do której mają dostęp potencjalni pracodawcy - firmy transportowe i logistyczne.

Sprawdź kanał Profesjonalnych Kierowców https://www.youtube.com/channel/UCI0aVPxPZqiswdC6sKCZxPg/videos