Irlandzkie linie lotnicze Ryanair mają od dziś swoje centrum IT we Wrocławiu. Powstało w nowym biurowcu przy ul. Świętego Mikołaja. Oficjalnie otworzył je we wtorek prezes linii Michael O'Leary. I zapowiedział, że jesienią we Wrocławiu powstanie szósty w Europie i pierwszy w Polsce hangar Ryanaira, gdzie naprawiane będą samoloty (obecnie Ryanair ma we Wrocławiu tylko bazę postojową). Będzie też coś dla pasażerów - od przyszłego lata liniami Ryanair polecimy z Wrocławia na Majorkę i do stolicy Portugalii – Lizbony.

We wrocławskim centrum IT Ryanair chce zatrudniać programistów, którzy zajmą się tworzeniem aplikacji mobilnych Ryanair. W Travel Labs Polska, czyli nowym centrum IT, pracownicy ulepszają także stronę internetową i systemy dla pilotów. Pracuje tam już 70 osób, a 50 jest wciąż poszukiwanych.
Travel Labs znajduje się w nowym biurowcu w centrum Wrocławia, na rogu ul. św. Mikołaja i Nowego Światu.

Przewoźnik zatrudni dodatkowo 150 osób - inżynierów i mechaników - na wrocławskim lotnisku, gdzie na przełomie października i listopada ma zostać skończona budowa hangaru Ryanaira. Będzie to pierwszy hangar w Polsce, w którym będą utrzymywane, konserwowane i sprawdzane samoloty Ryanaira. Koszt budowy to 5 mln euro.

NOWE TANIE LOTY NA LATO 2017
Latem 2017 roku zostaną uruchomione dwa nowe połączenia Ryanair z Wrocławia. Polecimy dwa razy w tygodniu do Lizbony i dwa razy w tygodniu na Majorkę. To będą połączenia numer 25 i 26 we wrocławskiej siatce irlandzkiego przewoźnika.

Od dziś do poniedziałku 5 września, trwa wyprzedaż na bilety Ryanair i będzie można je kupić od 43 zł za sztukę (cena wzrośnie gdy zmaleje pula biletów) – kto pierwszy ten lepszy. Promocja ma objąć także nowe trasy.