W podwrocławskich Wróblowicach (gmina Miękinia) powstanie chłodnia oraz zakład produkcyjny firmy Nordis.

Firma Nordis działa na terenie całego kraju. Posiada trzy zakłady produkcyjne: w Zielonej Górze, Kaliszu i Wrocławiu.
Powstała ona w Zielonej Górze pół wieku temu i specjalizuje się w produkcji i dystrybucji lodów oraz produktów mrożonych. Inwestycja we Wróblowicach będzie kolejną.
Zarząd firmy planuje, że produkcja lodów zostanie uruchomiona już w przyszłym roku. Przedsiębiorstwo będzie poszukiwać 13o pracowników różnych specjalności m.in. do produkcji i przedstawicieli handlowych.

Jak mówi, Tomasz Meller, prezes grupy Nordis, decyzji o rozpoczęciu budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy sprzyjało pozytywne nastawienie władz gminy Miękinia oraz jej wójta Jana Grzegorczyna.
- Przychylne nastawienie władz samorządowych oraz jej wójta miało duży wpływ na to, że nasz nowy zakład produkcyjny otwieramy właśnie w tym miejscu - podkreśla prezes firmy Nordis.

Wójt gminy Miękinia Jan Grzegorczyn komentuje: -Przygotowaliśmy teren oraz wybudowaliśmy drogę do niego prowadzącą z myślą o nowej inwestycji.

Firma Nordis znana jest z tego, że angażuje się w życie i problemy lokalnej społeczności. -Staramy się być pozytywnie kojarzeni przez okolicznych mieszkańców poprzez wspieranie lokalnych inicjatyw - zapewnia Tomasz Meller.
Dodaje, że ze względu na to, że nowy powstający zakład będzie zlokalizowany w mniejszej miejscowości, firma postara się zapewnić pracownikom dojazd np. z Wrocławia lub okolicznych miejscowości.