Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie business day we Frankfurcie, Monachium czy Warszawie. Przez duże porty przesiadkowe z Wrocławia dolecimy też do najważniejszych metropolii Ameryki Północnej i Azji

Frankfurt jest największym, obok Londynu, centrum finansowym w Europie.
Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru codziennie trzy rejsy do metropolii nad Menem (obsługiwane przez linie Lufthansa). W tym roku przewoźnik wprowadził na tej trasie sześć dodatkowych lotów w tygodniu.

Rano wylot, wieczorem powrót

– Połączenie cieszy się coraz większą popularnością, co jest związane ze wzrastającym znaczeniem Wrocławia na biznesowej mapie Europy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Pierwszy samolot z Wrocławia do Frankfurtu odlatuje wcześnie rano, a ostatni wraca późnym wieczorem.
Analogicznie zaplanowany jest rozkład lotów do Monachium. Z Wrocławia do stolicy Bawarii, czyli jednego z najbardziej rozwiniętych regionów Niemiec, codziennie latają również trzy samoloty linii Lufthansa.
– Siatka połączeń umożliwia optymalne zorganizowanie business day we Frankfurcie i w Monachium, jak również w Warszawie. Na trasie z Wrocławia na lotnisko Chopina pasażerowie mają teraz do dyspozycji aż dziewięć rejsów dziennie – podkreśla Dariusz Kuś. Sześć połączeń na główne lotnisko stolicy obsługują PLL LOT, a trzy tanie linie Ryanair.
Ofertę międzynarodowych połączeń sieciowych z Wrocławia uzupełniają codziennie po jednym rejsie do Düsseldorfu (Eurowings) oraz Kopenhagi (linie SAS).

Z Wrocławia z przesiadką do Ameryki i Azji

Frankfurt to jedno z największych centrów przesiadkowych na świecie, Monachium jest siódmym pod względem wielkości lotniskiem w Europie, a Kopenhaga zajmuje na tej liście miejsce 16. Przesiadka w jednym z tych portów umożliwia pasażerom wrocławskiego lotniska komfortowe zaplanowanie dalszej podróży, w tym także do najważniejszych metropolii Ameryki oraz Azji.
Na przykład z przesiadką we Frankfurcie czy Warszawie – zresztą Warszawa to coraz prężniej działający port przesiadkowy dla pasażerów PLL LOT – w niespełna 12 godzin można dolecieć z Wrocławia do Nowego Jorku lub Chicago. Po 13-15 godzinach pasażer wrocławskiego lotniska wyląduje w Szanghaju, Tokio, Singapurze czy Los Angeles. W ok. 17 godzin dotrze do Buenos Aires.