3000 złotych grzywny to kara nałożona na obywatela Niemiec za nielegalny wjazd do lasu oraz niszczenie ściółki leśnej. W sumie w maju łączna kary grzywien wyniosła 15 tysięcy złotych.

Policjanci z Jeleniej Góry wspólnie ze strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, w Lwówku Śląskim, w Jaworze i Złotoryi w kotlinie jeleniogórskiej łapią kierujących quadami i motocyklami crossowymi, którzy łamią przepisy wjeżdżając do lasu. Do tej pory w maju ukarali grupę crossowców za nielegalny wjazd do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt łączną karą 15 tysięcy złotych.

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym po terenie leśnym. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, gdzie został ukarany grzywną w wysokości 3000 złotych za nielegalny wjazd do lasu i niszczenie ściółki leśnej.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, by spacerowicze czuli się bezpieczniej. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów osoby poruszające się na quadach lub crossach za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzani przed oblicze sądu.