Niespełna miesiąc dzieli nas od targów rolniczych Polagra-Premiery, które odbywają się w Poznaniu co 2 lata. Na teren Międzynarodowych Targów Poznanńskich zawitają 21-24 stycznia 2016.

Wystawie maszyn i urządzeń będzie towarzyszył szereg merytorycznych spotkań, wykładów, warsztatów. Oto przegląd programu VI Polagry-Premiery:

 

21.01


 • wykład prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy, prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Grodźcu Śląskim na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej przygotowany przez Instytut Zootechniki PIB Kraków-Balice.

 


 • XII konferencja Bioenergia w rolnictwie. Jak wykorzystać odnawialne żródła energii na różnych terenach Polski? Opowiedzą prelegenci, którzy poruszą następujące tematy: biogazownie rolne – ważny element zrównoważonej produkcji rolnej; mikroinstalacje i małe instalacje – możliwości ich rozwoju na terenach wiejskich; rynek biogazowi – co dalej z ich rozwojem?; budowa i funkcjonowanie mikrogazowni w gospodarstwie rolnym – przykłady; biogazownie rolnicze trzeciej generacji w rejestrze przedsiębiorców Agencji Rynku Rolnego; czy w nowym podejściu do energetyki jest miejsce na dalszy rozwój plantacji roślin energetycznych?; czy obecne warunki prawne sprzyjają wykorzystaniu słomy do produkcji paliw biomasowych?; możliwość finansowania inwestycji OZE na obszarach wiejskich; automatyczne gospodarstwo rolne – abstrakcja czy rzeczywistość? Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów.

22.01


 •   godz. 12.00-13.00 w Alei Lipowej odbędzie się uroczyste otwarcia Targów POLAGRA-PREMIERY. Wydarzenie to zostanie połączone z galą wręczenia nagród: Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich i nagród Acanthus Aureus.

 • co z produkcją cukru i uprawą buraka cukrowego w Polsce? Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego pobudzi do rozmowy na temat produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w kraju.

 


 • godz. 12:00 Forum Producentów Rolnych zainicjuje Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych przy współudziale Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, Krajowego Związku Producentów Buraka Cukrowego i Stowarzyszenia Polski Ziemniak. Organizatorzy planują poruszyć tematy odnoszące się do warunków umocnienia konkurencyjności polskich gospodarstw rolnych, zwiększenia efektywności badań naukowych i innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, praktyk rolniczych wynikających ze zmieniających się warunków klimatycznych.

 


 • godz. 14:30 odbędzie się wręczenie odznaczeń „Maszyna roku 2015” dla sprzętu rolniczego wyróżnionego podczas targów Agritechnica 2015 w Hanowerze.

 • XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zaprasza właścicieli gospodarstw, rolników, przedstawicieli firm rolniczych, dealerzów maszyn i urządzeń oraz hobbystów. Wśród poruszanych tematów: rolnictwo - baza surowcowa dla biopaliwa w Polsce; realizacja celów do 2020 roku- co dalej z biopaliwami?; ILUC, a Unia Europejska/Polska; emiisje rolnicze "NUTS2".

 

23.01


 • godz. 12-12:45 Jak zaoszczędzić na opłatach? panel wykładowo-dyskusyjny Agencji Nasiennej „Odstępstwo rolne - nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzic nna opłatach". 

 


 • cykl wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie, który poprowadzą specjaliści z firmy Martin & Jacob. Kilka godzin intensywnych rozmów o nowościach maszynowych, wprowadzaniu na rynek kolejnych innowacyjnych rozwiązań, oczekiwaniach ze strony nabywców oraz powodach spadków sprzedaży w asortymencie, jakim są przyczepy i ciągniki, pozwoli uzyskać zupełnie nowe spojrzenie na błyskawicznie zmieniające się trendy i tendencje w tej kategorii.

 

21-24.01


 • Strefa Nowoczesnej Gospodyni

 • Strefa Juniora

 • Strefa Precyzyjnego Rolnictwa

 • Strefa serwisu maszyn rolniczych

 

Aktualności i szczegóły dotyczące targów na www.polagra-premiery.pl