- W kwietniu zauważyliśmy powrót do tendencji spadkowej na rynku ciągników, poprzednie lata pokazały że maj powinien być kontynuacją tej tendencji. W tym roku odnotowaliśmy jednak niewielki wzrost w porównaniu do kwietnia i całkiem spory w porównaniu do ubiegłego roku - komentuje sytuacje na rynku Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob. Dodaje: - Lepsza sprzedaż była odczuwalna dla wielu producentów ciągników. Największe wzrosty w porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowały kolejno marki Kubota, New Holland i Valtra – mówi Chrobot.

 

Maj tego roku był nieznacznie, ale jednak lepszy od kwietnia (o 2%). W piątym miesiacu 2017 roku liczba rejestracji nowych ciagników rolniczych wyniosła 735 sztuk. Taki wynik to 14% wzrost w stosunku do maja 2016 roku, kiedy dokonano 647 rejestracji. "Trzech czołowych producentów przekroczyło przy tym barierę 100 sprzedanych maszyn",  informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

 

 

Ursus C380 - to najpopularniejszy ciągnik maja (31 sztuk). Model C380 cieszy się popularnością wśród klientów, w maju zarejestrowano 19% więcej egzemplarzy tych ciągników niż w miesiącu poprzedzającym.

Na drugim miejscu w majowym rankingu był Major 80 czeskiego producenta (22 sztuki). Podium zamyka John Deere 6155M z 20 zarejestrowanymi egzemplarzami, co stanowi 35% sprzedaży tego modelu ciągnika w bieżącym roku, podaje agencja Martin&Jacob. Najwięcej ciagników wciąż kupuje się na Mazowszu (119 traktorów w maju), w Wielkopolsce (71 ciagników) i na Podlasiu (65 rejestracji).