Od gali z udziałem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i kardynała Kazimierza Nycza, przez występy Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE po Festiwal Disco Polo - tak wyglądały 3-dniowe Centralne Targi Rolnicze.

 

W targach, które odbyły się 25-27 listopada, wzięło udział wielu rolników z różnych części Polski. Niektórzy przyjechali z ciekawości, bo tę imprezę zorganizowano po raz pierwszy. Impreza odbywała się na 2 halach E i F ogromnego obiektu targowo-konferencyjnego w Nadarzynie pod Warszawą. W części konferencyjnej dyskusje dotyczyły m.in. sektora wołowiny, innowacji dla rolnictwa, branży drobiarskiej, wieprzowiny i jej wartości dietetycznej. W programie znalazł się piknik mleczny, wykłady, zjazdy, wręczenia. 

 

Koła Gospodyń Wiejskich  w różnych regionów Polski prezentowały stoły świąteczne. Klaster Wspierania Polskiej Gospodarki "Jedność" wystawił stare ciągniki, a Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka promowała mleko przez zabawę. Jeszcze pierwszego dnia goście licznie odwiedzający targi mogli być świadkami specjalnego koncertu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.


Zobacz też: Zdjęcia z Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie [galeria]

 

W sobotni wieczór odbył się Festiwal Disco Polo. Miejscem targów było Międzynarodowe Centrum Targowo-Wystawiennicze Ptak Warsaw Expo. Kolejna edycja targów w październiku 2017.