Na początek garść liczb. Podczas 18. edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW wystawiło się prawie 830 firm, w tym 106 wystawców z zagranicy z 20 krajów (m.in. z Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indii, Chin). Teren imprezy odwiedziło w ciągu 4 dni 140 tys. osób.

"W tym roku podczas wszystkich 4 dni wystawy pogoda zdecydowanie nam dopisała, dzięki czemu w Bednarach pojawiły się prawdziwe tłumy rolników wraz z całymi rodzinami. Już osiemnasty rok z rzędu pokazaliśmy, że nawet w czasach dość trudnych dla branży rolniczej mogliśmy zorganizować wystawę, której kompleksowość i atrakcyjność docenili zarówno wystawcy, jak i odwiedzający", podsumowuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizator wystawy. 


W pokazach maszyn wzięło udział około 12 tysięcy osób

Zmianą w tegorocznym programie były pokazy. Nie pługi, a agregaty uprawowo-siewne zostały zaprezentowane widzom w czasie pracy. "W dynamicznych pokazach na ringu wzięło udział: 10 opryskiwaczy przyczepianych, 5 ładowarek teleskopowych, 3 agregaty uprawowo-siewne oraz dodatkowo 1 agregat uprawowo-siewny wystawiony na poletku pokazowym. Odbył się również pokaz napełniania zbiornika opryskiwacza nawozem płynnym", przypominają organizatorzy. W tym czasie na pasie startowym została zaprezentowana gama 14 maszyn rolniczych.

 


Zarejestrowanych zostało ponad 300 autokarów grup zorganizowanych, powierzchnia wystawiennicza wyniosła około 148 tys. m2.

Była agro debata, podczas której rozmawiano o szansach, możliwościach i warunkach zakupu maszyn rolniczych.W programie znalazły się konkursy, nagrody i seminaria. Kolejna odsłona targów w Bednarach AGRO SHOW  22-25 września 2017 r.

 

Źródło: informacja prasowa