Sporty siłowe. Wrocławscy siłacze na medal

RB, materiały prasowe
Wrocławscy zawodnicy wrócili z Łodzi z wieloma trofeami
Wrocławscy zawodnicy wrócili z Łodzi z wieloma trofeami Metro-Flex Wrocław
Reprezentacja Metro-Flex Wrocław wzięła udział w mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu federacji WPA w Łodzi. Nasza delegacja nie zawiodła i przywiozła z miasta włókniarzy wiele krążków

Na pierwszy ogień poszły kobiety. Sandra Kowalska zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 75 kg i rekordem życiowym 65 kg. W tej samej kategorii Sara Błońska zdobyła brązowy medal. Złoto w kategorii 82,8 kg dorzuciła też Daria Szczęsna.

Po paniach przyszedł czas na juniorów, w których Metro-Flex reprezentował Jarosław Buczko w kategorii do 82,5 kg. Walka o złoty medal toczyła się do ostatniego podejścia, niestety Buczko nie docisnął ciężaru 197,5kg i skończył zawody ze srebrnym medalem i doskonałym wynikiem 190 kg.

Jako kolejni do boju ruszyli weterani, czyli panowie powyżej 40 lat, a wśród nich Krzysztof Chowaniak w kategorii do 125kg. Widzowie byli w tym przypadku świadkami kolejnej walki o złoto do ostatniego podejścia między trzema zawodnikami. Tym razem Chowaniak bez sukcesu atakował 207,5 kg i zakończył zawody z brązowym medalem oraz wynikiem 200 kg. Po kolejnym dniu okazało się że ciężar ten dał mu również brązowy medal w kategorii służb mundurowych. Sierżant Krzysztof Chowaniak na co dzień jest bowiem żołnierzem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Trenerem sekcji trójboju siłowego CWFiS jest Artur Michalkiewicz.

Pierwszy dzień zawodów kończyły starty w martwym ciągu, w których Sara Błońska zdobyła złoty medal w kategorii do 75 kg z wynikiem 125 kg.

Kolejny dzień zmagań przyniósł starty zawodników w kategoriach wagowych oraz submastersach (33-39 lat). "Polowanie" na medale rozpoczął Marcin Garbas w kategorii do 75kg, spokojnie zaliczając 180 kg, co dało mu złoty krążek mistrzostw Europy. Jako następny sukces odniósł Damian Laskowski. Jego dorobek to trzy pewnie zaliczone podejścia i zakończenie zawodów z wynikiem 227,5 kg oraz podwójnym złotem w kategorii submasters do 100 kg i służb mundurowych do 100 kg.

Zawodnicy Metro-Flex zdominowali też kategorię 110 kg. Paweł Liszcz wygrał zarówno w kategorii wagowej, jak i wśród submastersów z doskonałym wynikiem 232,5 kg, z kolei Andrzej Grzybek zaliczył 215kg, co dało mu srebrny medal w kategorii wagowej oraz złoto w służbach mundurowych.

W najcięższych kategoriach Łukasz Kuzioła sięgnął po srebrny medal w kategorii służb mundurowych do 125kg, z wynikiem 227,5 kg. Krzysztof Bałys pewnie wygrał kategorię do 140 kg, a Artur Kiczuk zaliczył 220kg, dające złoto w kategorii submasters oraz służb mundurowych

Wrocławski Metro-Flex został najlepszą klubową drużyną Europy oraz przyczynił się do złotego medalu dla Polski w klasyfikacji drużynowej.