Chemia z Horngacherem jest, a Stoch i spółka zaczynają letni...

  Chemia z Horngacherem jest, a Stoch i spółka zaczynają letni sezon

  Zdjęcie autora materiału
  Przemysław Franczak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Trener Stefan Horngacher z polskim skoczkami pracuje od maja

  Trener Stefan Horngacher z polskim skoczkami pracuje od maja ©Michal Gąciarz

  Stefan Horngacher, trener polskich skoczków narciarskich, stanie wkrótce przed pierwszym poważnym dylematem. Musi odchudzić kadrę A o dwóch zawodników. Których? To wyjaśni się podczas pierwszych konkursów Letniej Grand Prix.
  Trener Stefan Horngacher z polskim skoczkami pracuje od maja

  Trener Stefan Horngacher z polskim skoczkami pracuje od maja ©Michal Gąciarz

  Najważniejszy cykl letniego sezonu rozpocznie zawodami na skoczni w Courchevel. W piątek na godz. 18 zaplanowane są kwalifikacje. Konkurs, o tej samej godzinie, w sobotę. Horngacher zabrał do Francji Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Piotra Żyłę. Miejsca zabrakło dla Andrzeja Stękały i Stefana Huli. Austriacki szkoleniowiec zastrzega jednak, że ta decyzja jeszcze nic nie znaczy.


  - Zaraz po Courchevel mamy zawody w Wiśle i tam będą mogli się pokazać. Mogą nawet zyskać, bo zostają w Polsce i mogą kontynuować trening wraz z kadrą B Roberta Matei - tłumaczy trener, cytowany na stronie PZN.

  O tym, że główna grupa szkoleniowa zostanie w wakacje zmniejszona do sześciu osób, zawodnicy wiedzieli od początku współpracy z Horngacherem. Austriak z jednej strony chciał mieć jak najszersze spojrzenie na kadrę, z drugiej - uniknął w ten sposób pretensji, że ktoś został skreślony już na starcie.

  - Takie wybory zawsze są trudne - przyznaje Horngacher. Na plus może sobie jednak zapisać, że bardzo szybko znalazł wspólny język z nowymi podopiecznymi. Wszyscy go chwalą.

  - Ja rozumiem uwagi trenera, a trener też te uwagi wprowadza w dla mnie najlepszych momentach - opowiada Kamil Stoch. - Treningi zaczynają wyglądać bardzo solidnie, a moje skoki jak skoki narciarskie, a nie zjazdy. Coraz mniej męczę się na skoczniach, a coraz więcej w tym polotu i radości. Czegoś, co kiedyś mi towarzyszyło, a potem po drodze to utraciłem.

  Dwukrotny mistrz olimpijski nie nastawia się jednak na trofea w LGP. - Nie chcę nikomu robić nadziei. Podejdziemy do tych zawodów bardzo treningowo. Oczywiście nie będzie mowy o odpuszczaniu, ale moim celem nie jest teraz jednak rywalizacja i stawania na podium, tylko oddawanie jak najlepszych skoków - komentuje Stoch.

  W Courchevel w zawodach kobiet wystartuje 15-letnia Kinga Rajda. W piątek o 17 czekają ją kwalifikacje. Konkurs w sobotę o 11.

  W poprzedniej edycji LGP zwyciężył Japończyk Kento Sakuyama. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, był 5.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   j

   hj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Znów se poskaczą latem, a w zime bedzie dramat.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama