Tenis. Przysiężny zagra w sobotę o finał Wrocław Open

RED, RB
Michał Przysiężny awansuje do niedzielnego finału singla?
Po 11 latach przerwy polski tenisista dotarł do półfinału wrocławskiego challengera (ostatni raz dokonał tego Łukasz Kubot w 2006 roku).

Michał Przysiężny (402. ATP) po bardzo dobrej grze pokonał Bośniaka Mirzę Basica (227. ATP) 6:3, 6:4 i awansował do półfinału Wrocław Open 2017.

Mecz rozpoczął się kiepsko dla naszego zawodnika, bo już w pierwszym gemie stracił on swoje podanie. Jednak popularny „Ołówek” bardzo szybko przełamał swojego rywala i jego gra wróciła na właściwe tory. Do końca pojedynku Przysiężny nie stracił już serwisu (wygrał 85 procent akcji po trafionym pierwszym podaniu), choć przy stanie 0:1 w drugiej partii musiał bronić trzech break-pointów po kolei. Po ostatnim punkcie 2 500 widzów zgromadzonych w hali Orbita, nagrodziło Przysiężnego owacją na stojąco.

- Wrocławska publiczność jest najlepsza w Polsce, a jeśli chodzi o challengery, to chyba najlepsza na świecie - przyznał później na pomeczowej konferencji.

Rywalem „Ołówka” w walce o finał będzie 20-letni Francuz Quentin Halys (148. ATP). Mecz odbędzie się w sobotę ok. godz. 15.30 (drugi mecz po godz. 14).

Wcześniej do półfinału awansował Jurgen Melzer (203. ATP), który w dwóch setach pokonał turniejową trójkę - Kenny’ego De Scheppera (142. ATP). Jego rywalem w półfinale (sobota, godz. 14) będzie najwyżej rozstawiony Francuz Paul-Henri Mathieu (99. ATP).

Materiał oryginalny: Tenis. Przysiężny zagra w sobotę o finał Wrocław Open - Gazeta Wrocławska