Spurs - Thunder: "Maniak" Westbrook poprowadził Grzmoty do...

Spurs - Thunder: "Maniak" Westbrook poprowadził Grzmoty do zwycięstwa

Tomasz Biliński

Polska

Polska

Przed czwartą kwartą Spurs prowadzili trzema punktami. Ostatnią część gry przegrali jednak 19:26. Bohaterem drużyny gości był Russell Westbrook. 27-letni rozgrywający w całym spotkaniu zdobył 35 punktów, miał 11 zbiórek i dziewięć asyst. W końcówce starcia oprócz celnego rzutu wymusił faul, a następnie wykorzystał rzut osobisty, rozwiewając nadzieje gospodarzy na doprowadzenie przynajmniej do remisu i dogrywki.

- Russ grał jak maniak, przez cały mecz prowadził nas do wygranej - przyznał Kevin Durant, który do dorobku Thunder dołożył 23 punkty, sześć zbiórek i pięć asyst.

Dla Spurs to druga porażka z rzędu u siebie. Zaskakujące jest to o tyle, że w fazie zasadniczej zespół Gregga Popovicha we własnej hali przegrał tylko raz w 41 meczach. W pierwszej rundzie play off piorunem rozprawili się z Memphis Grizzlies 4:0.

Szósta potyczka tej rywalizacji w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu w Oklahoma City. - Musimy odpowiedzieć złością na to, co się stało w tym spotkaniu. Chcemy zostać mistrzami, więc to nic niezwykłego wygrać na wyjeździe - zapowiedział Danny Green, który dla Spurs uzyskał 20 punktów (m.in. trafił sześć z ośmiu rzutów za trzy punkty).

Tyle samo punktów dla gospodarzy zdobył LaMarcus Aldridge. Więcej od nich uzyskał Kawhi Leonard - 26 punktów.

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 91:95 (16:22, 32:21, 24:26, 19:26)