Sport

  Siatkarze plażowi poznali rywali w Rio de Janeiro

  Siatkarze plażowi poznali rywali w Rio de Janeiro

  Zdjęcie autora materiału
  Paweł Hochstim

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel cztery lata temu w Londynie byli o krok od wywalczenia medalu olimpijskiego

  Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel cztery lata temu w Londynie byli o krok od wywalczenia medalu olimpijskiego ©Sylwia Dąbrowa

  Trzy polskie pary wezmą udział w turnieju olimpijskim w siatkówce plażowej. Wszyscy losowanie grup, które odbyło się w sobotę, ocenili jako udane
  Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel cztery lata temu w Londynie byli o krok od wywalczenia medalu olimpijskiego

  Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel cztery lata temu w Londynie byli o krok od wywalczenia medalu olimpijskiego ©Sylwia Dąbrowa

  Wydaje się, że najwięcej szczęścia w losowaniu miała najbardziej znana i doświadczona polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Fijałek, siatkarz UKS SMS Łódź, wraz ze swoim partnerem trafili na Holendrów Reindera Nummerdora i Christiaana Varenhorsta, Rosjan Konstantina Semenowa i Wiaczesława Krasilnikowa oraz Chilijczyków Estebana i Marco Grimaltów.

  Fijałek i Prudel, którzy cztery lata temu w Londynie doszli do ćwierćfinału i bardzo pechowo przegrali mecz o wejście do czwórki, zakwalifikowali się do Rio de Janeiro z czternastego miejsca w rankingu olimpijskim, co oczywiście miało znaczenie w rozstawieniu przed losowaniem.
  Rywale biało-czerwonych mogli być jednak znacznie groźniejsi - Holendrzy byli w tym rankingu na piątym, a Rosjanie na dziewiątym miejscu. Z kolei Chilijczycy awansowali z turnieju kwalifikacyjnego.

  Mieszkający na stałe w Łodzi Bartosz Łosiak i Piotr Kantor trafili na świetnych Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena (drugie miejsce w rankingu), a także Niemców Markus Böckermanna i Larsa Flüggena. Czwartą parą w grupie będzie duet z kwalifikacji, dużo niżej klasyfikowany od Polaków, którzy w rankingu olimpijskim zajęli jedenastą lokatę. W tym zestawieniu najmocniejsi są oczywiście Holendrzy, którzy trzy lata temu w Starych Jabłonkach zdobyli tytuł mistrzów świata.

  Na stadionie zbudowanym na słynnej plaży Copacabana wystąpi też polska para żeńska Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Polki zmierzą się z najlepszą parą świata Larissą Franca i Talitą Antunes z Brazylii, ale pozostale drużyny będą już od nich słabsze - Szwajcarki Lauren Fendrick i Brooke Sweat oraz zespół z eliminacji. Polki, podobnie jak męskie zespoły, mają bardzo duże szanse na wyjście z grupy.

  Turniej olimpijski w siatkówce plażowej rozpocznie się 6 sierpnia, w drugim dniu igrzysk. 17 sierpnia na Copacabanie odbędą się mecze o medale w turnieju kobiet, a dzień później zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w turnieju męskim.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama