Roland Garros. Odwołane wszystkie poniedziałkowe mecze

Sportowy24

Sportowy24

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska ©Michel Euler

Padający w Paryżu od rana deszcz sparaliżował poniedziałkowy plan gier turnieju Roland Garros. Tuż przed godziną 14 organizatorzy postanowili odwołać wszystkie mecze.

Jedną z zawodniczek, które miały wyjść w poniedziałek na kort, była Agnieszka Radwańska. Nasza najlepsza tenisistka miał dokończyć swój mecz 1/8 finału z Bułgarką Cwetaną Pironkovą. Został on przerwany w niedzielę - również z powodu deszczu - przy prowadzeniu Polki 6:2, 3:0.

Pogoda psuje plany organizatorom trzeci dzień z rzędu. W sobotę wymuszona deszczem przerwa trwała prawie trzy godziny. W niedzielę tylko nieco ponad godzinę, ale to wystarczyło, by Radwańska i Pironkova wyszły na kort dopiero przed godziną 20.

Wynik pierwszego seta nie oddaje do końca tego, co działo się na korcie Suzanne Lenglen (drugim co do wielkości). Bułgarka nie odstawała aż tak poziomem od Polki. Walczyła, dwukrotnie zdołała nawet przełamać Radwańską. Popełniała jednak zbyt dużo błędów i w efekcie przegrała tę partię 2:6.

W drugiej przewaga naszej tenisistki była już wyraźniejsza, a Pironkova coraz częściej rozkładała tylko bezradnie ręce po kolejnych wymianach. Set nie potrwałby zapewne długo, gdyby nie deszcz i ku dużemu niezadowoleniu Radwańskiej (na telewizyjnych zbliżeniach widać było to wyraźnie) grę przerwano. Wznowić już się jej nie udało.

W identycznej sytuacji znalazły się potencjalne rywalki Radwańskiej w ćwierćfinale. Mecz Simony Halep z Australijką Samanthą Stosur został przerwany w niedzielę, przy prowadzeniu Rumunki w pierwszym secie 5:3.