Patryk Małecki: W derbach każdy walczył na całego

Dawid Foltyniewicz
MKS Zagłębie Lubin
Sobotnie derby Dolnego Śląska w ramach PGNiG Superligi mężczyzn (Zagłębie - Chrobry 28:21) miały jednego bohatera. Patryk Małecki obronił siedem z ośmiu prób szczypiornistów Chrobrego z linii siódmego metra. Golkiper Zagłębia zakończył spotkanie z 50-proc. skutecznością.

- To, że wygraliśmy siedmioma bramkami nie odzwierciedla tak naprawdę meczu, bo - jak to w derbach bywa - i tym razem było ciężko. Każdy walczył na całego! Przez długi czas przewaga po jednej bądź drugiej stronie wynosiła jedną - dwie bramki. My w pewnym momencie odskoczyliśmy Chrobremu i kontrolowaliśmy przebieg meczu - mówił po spotkaniu Małecki.

Do końca rundy zasadniczej PGNiG Superligi pozostały trzy spotkania. „Miedziowi” w najbliższych tygodniach zmierzą się z Sandrą Spa Pogonią Szczecin, KPR-em Gwardią Opole oraz KS-em Azotami Puławy. - W każdym meczu będziemy walczyli o komplet punktów. Przed nami spotkanie w Szczecinie, gdzie pewnie łatwo nie będzie, ale zagramy o zwycięstwo. Jesteśmy w bardzo dobrej formie i chcemy, aby tak było do końca, do ostatniego meczu sezonu - przekonuje bramkarz lubinian.

Zgoła inne nastroje po derbowym starciu panują w obozie głogowian. Wykonawcy rzutów karnych w zespole Chrobrego mocno pomagali Małeckiemu w udanych interwencjach. O ile pierwsza połowa spotkania była wyrównana, o tyle drugie 30 minut wyglądało w wykonaniu podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego po prostu źle. Szczypiorniści z Głogowa długo męczyli się w ofensywie, a kiedy udało im się wywalczyć dogodną pozycję do oddania rzutu, piłka zwykle trafiała w bramkarza lub mijała bramkę. W następnej kolejce Chrobry podejmie SPR Stal Mielec, licząc zapewne na poprawę skuteczności.