Sport

  MKOl stchórzył? O Rosji będą decydować federacje. Czeka nas...

  MKOl stchórzył? O Rosji będą decydować federacje. Czeka nas chaos!

  Joachim Przybył

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wykluczył z igrzysk w Brazylii całej reprezentacji Rosji. Może tak się jednak stać, bo decyzje mają podejmować poszczególne federacje.
  Sportowy świat w niedzielę wstrzymał oddech. Angielski "Daily Mail" poinformował, że tego dnia MKOl może wyrzucić z Rio wszystkich rosyjskich sportowców. - Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce wykluczyć Rosję i pokazać, że to był atak na cały świat sportu. To jedyna skuteczna sankcja - cytował brytyjski dziennik anonimowego informatora w MKOl.  Tak się ostatecznie nie stało.
  MKOl uniknął podejmowania trudnej decyzji i scedował ją na poszczególne federacje. Na dwa tygodnie przed startem IO w Rio nic więc nie wiadomo. Może się zdarzyć, że np. judoków rosyjskich nie będzie w Brazylii, a siatkarze zagrają w turnieju olimpijskim.

  Wiadomo na razie tyle, że na pewno nie pojawią się rosyjscy lekkoatleci. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (TAS) utrzymał w mocy zawieszenie rosyjskiej federacji. Los pozostałych sportowców z 387-osobowej reprezentacji olimpijskiej Rosji rozstrzygnie się dopiero w najbliższych dniach.

  MKOl uchylił jeszcze dodatkową furtkę dla rosyjskich sportowców, nawet z tych zdyskwalifikowanych dyscyplin. Niektórzy będą mogli wystartować pod olimpijską flagą, ale pod warunkiem, że jasno udowodnią brak związku z dopingiem w swoim kraju. Wcześniej takie specjalne zezwolenie otrzymały lekkoatletki Julija Stiepanowa i Daria Kliszina, które współpracowały w antydopingowym śledztwie.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MKOL stchórzył?

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   To co byś pan napisał gdyby to w Polsce wybuchła afera dopingować np lekkoatletami a będący w wysokiej formie dajmy na to siatkarze czy piłkarze i oni mieliby ponieść za nich karę czy tak samo byś...rozwiń całość

   To co byś pan napisał gdyby to w Polsce wybuchła afera dopingować np lekkoatletami a będący w wysokiej formie dajmy na to siatkarze czy piłkarze i oni mieliby ponieść za nich karę czy tak samo byś Pan pisał wątpię To że w Rosji jest burdello bum bum nie znaczy że należy wszystkich sportowców wrzucać do jednego worka i tych uczciwych i tych koksiarzy Dobrze niech Federacje decydują jestem zazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dostali w łapę

   inny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Tak się zarzekali, że nie puszczą Rosji na IO i nagle zmieniają zdanie??? Tylko łapówka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MKOL Brawo!!!

   amstrag (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Tylko jankesi robia w calym swiecie Doping i wojny domowe!!!!!! to im wolno !!!!!! A ze nieudalo sie z Krymem i banderowcami na UA !!!!!! To teraz chuzia na Putina !!!!! Zakala swiata usa !!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Joachim Przybył: MKOl stchórzył?

   w cieniu ojca dyrektora (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   Panie przybył było takie państwo w którym wszyscy odpowiadali za innych. Nazywało się III Rzesza. Za zabicie 1 esesmana wieszano na szubienicy 10-20 potencjalnych sprawców. Nie wiem czy byłoby to...rozwiń całość

   Panie przybył było takie państwo w którym wszyscy odpowiadali za innych. Nazywało się III Rzesza. Za zabicie 1 esesmana wieszano na szubienicy 10-20 potencjalnych sprawców. Nie wiem czy byłoby to zgodne z ideą Pierre'a de Coubertina.
   __________________________________________________________________________________________
   odpowiedzialność zbiorowa
   Definicja - zasada, według której za przewinienie danej osoby odpowiada cała grupa, do której ta osoba należy, i to cała grupa powinna ponieść konsekwencje tego przewinienia zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe ilu polskich tzw sportowców "koksuje" się przez cały okres

   boziu ty to widzisz i nie grzmisz? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   kariery "sportowej"?
   A może należałoby przywrócić znaczenie słowa sportowiec? Osobiście sądzę że tą gałęzią gospodarczą zajmują się mafie narodowe i każdy sposób na zwycięstwo jest dopuszczalny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rusofoby z niektórych telewizorni znanych z antyruskiego nastawienia

   żenada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   od paru godzin ubolewają, że MKOl nie zastosował odpowiedzialności zbiorowej w stosunku do wszystkich Ruskich.

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama