jac, Tomasz Stanisławski
Bayern - PSV 4:1
Bayern - PSV 4:1 Matthias Schrader
Liga Mistrzów. Aż do siódmego meczu Robert Lewandowski czekał na przełamanie niemocy strzeleckiej w Bayernie Monachium. Udało się w starciu z PSV Eindhoven. W 59 minucie podwyższył wynik na 3:1, dobijając próbę Arjena Robbena. Jeżeli brać pod uwagę cały ten sezon wraz z występami w reprezentacji Polski, to wychodzi, że „Lewy” w czternastu meczach zdobył piętnaście bramek.

Pierwsza połowa, a raczej 43 minuty zdecydowanie pod dyktando Bayernu. Groźniejsze akcje, zdecydowanie większa ilość podań no i przede wszystkim groźne akcje z golami. Pod koniec, wydawało się, że stracili koncentrację co pozwoliło gościom strzelić gola kontaktowego.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, konkretnie Robert Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety Polak strzelił minimalnie obok słupka i na Allianz Arena utrzymywał się wynik 2:1.

Po tej akcji kilka razy do głosu doszło PSV. Niemcy dali się jednak "wyszaleć" zawodnikom Philippa Cocu i dorzucili jeszcze dwie bramki. Fantastyczną pracę wykonał w całym meczu Arjen Robben, który zmieniany w 87 minucie otrzymał od kibiców owacje na stojąco.

Bayern zajmuje drugie miejsce w tabeli za Atletico Madryt.

Transparent kibiców Bayernu o kibicach Legii:

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Lewandowski strzelił po 518 minutach, kibice Bayernu z transparentem o Legii - Gol24