Sport

  El. MŚ 2018 - Afryka: Losowanie grup trzeciej rundy, los...

  El. MŚ 2018 - Afryka: Losowanie grup trzeciej rundy, los łaskawy dla Tunezji Kasperczaka

  Marcin Juszczyk

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  Podczas, gdy wszyscy żyją zbliżającą się fazą pucharową Mistrzostwa Europy czy decydującym rozstrzygnięciami w Copa America, dziś w Kairze odbyło się losowanie trzeciej rundy eliminacji Mistrzostw Świata 2018 w strefie afrykańskiej.
  Trzecia faza jest ostatnią i wyłoni pięciu uczestników rosyjskiego mundialu spośród dwudziestu reprezentacji. Drużyny zostały podzielone na pięć grup po cztery zespoły i tylko zwycięzcy uzyskają przepustkę na MŚ. Zmagania rozpoczną się w październiku bieżącego roku, a zakończą w listopadzie 2017 roku.

  Los sprawił, że mianem „grupy śmierci” można bezapelacyjnie określić grupę B. Zagrają w niej trzy reprezentacje, które uczestniczyły w dwóch poprzednich mundialach.
  Są to Algieria, Nigeria i Kamerun. Ta trójka reprezentowała „Czarny Ląd” w turnieju finałowym aż szesnastokrotnie. Stawkę uzupełnia Zambia, ale przy tak renomowanych przeciwnikach z pewnością ciężko będzie jej coś ugrać.

  Polski akcent będziemy mieć w grupie A, bowiem reprezentację Tunezji prowadzi Henryk Kasperczak. „Orły Kartageny” o to, aby po raz pierwszy od dwunastu lat pojechać na największą piłkarską imprezę na świecie będą musiały walczyć z Libią, Gwineą i Demokratyczną Republiką Kongo, w której należy chyba upatrywać najgroźniejszego rywala dla ekipy Kasperczaka. Trzeba przyznać, że los dla podopiecznych poslkiego trenera był łaskawy.

  W grupie C faworytem jest Wybrzeże Kości Słoniowej, ale plany spróbują pokrzyżować Mali, Gabon oraz Maroko. Malijczycy i Gabończycy jeszcze nigdy się nie zakwalifikowali, a Marokańczykom ta sztuka udała się po raz ostatni w 1998 roku. Dla porównania WKS trzykrotnie grał na MŚ, na każdych od 2006 roku.

  Senegal i Republika Południowej Afryki marzą o tym, żeby pierwszy raz od 2002 roku wywalczyć przepustkę na mundial poprzez eliminacje (w 2010 roku RPA było organizatorem). W Korei i Japonii, w swoim debiucie, Senegalczycy zapisali piękną kartę, dochodząc aż do ćwierćfinału. W grupie D oprócz Senegalu i RPA zagrają także Republika Zielonego Przylądka oraz Burkina Faso, które mogą się okazać bardzo niewygodnymi przeciwnikami dla dwójki faworytów.

  Kandydatem numer jeden do wyjazdu do Rosji w czerwcu 2018 roku jest Ghana, która od 2006 roku regularnie kwalifikuje się na mundiale. Plany te z pewnością będzie chciał zepsuć team pod batutą Hektora Raula Cupera, czyli Egipt, czekający na udział w MŚ od 1990 roku. Poważniejszych ról w walce o pierwsze miejsce raczej nie odegrają reprezentacje Ugandy i Konga.

  Grupa A
  Tunezja
  Gwinea
  DR Kongo
  Libia

  Grupa B
  Kamerun
  Nigeria
  Algieria
  Zambia

  Grupa C
  Wybrzeże Kości Słoniowej
  Mali
  Gabon
  Maroko

  Grupa D
  Senegal
  Republika Południowej Afryki
  Republika Zielonego Przylądka
  Burkina Faso

  Grupa E
  Ghana
  Egipt
  Kongo
  Uganda

  Drabinka pucharowa Euro 2016: mamy otwartą drogę do finału!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama