Cavaliers zabójczo skuteczni w rzutach za trzy punkty, ustanowili rekord NBA

TD

Polska

Polska

Wyższość Cavaliers w drugim półfinale Konferencji Wschodniej ani przez chwilę nie była kwestionowana. Po pierwszej kwarcie prowadzili 15. punktami, do przerwy 36. (już w tym czasie 18-krotnie trafili za trzy punkty). W trzeciej przewaga zespołu z Cleveland wynosiła nawet 41 punktów. Goście zaczęli przeważać dopiero w ostatniej części meczu, ale na odrabianie strat było już wtedy o wiele za późno. Cavs pewnie wygrali 123:98.

- Pięknie się to oglądało. Graliśmy dobrze i podawaliśmy w odpowiednich momentach. Piłka krążyła po parkiecie, a nasi zawodnicy znajdywali się na odpowiednich pozycjach. Nasza gra wygląda w ten sposób od dłuższego czasu - podkreślał po meczu trener Cavaliers Tyronn Lue. - Nie jesteśmy zespołem, którego największą siłą są rzuty z dystansu. Nie chcemy, żeby przyklejono nam taką etykietkę. Nasza drużyna jest świetnie zbalansowana, po prostu potrafimy stwarzać sobie okazje do "trójek" i je wykorzystywać. Ale jeśli potrzebujemy innych rozwiązań, mamy zawodników, którzy świetnie walczą pod koszem - dodał lider Cavs, LeBron James, który spędził na parkiecie 28 minut i zdobył 27 punktów.

Na kolejne dwa mecze rywalizacja przeniesie się do Atlanty. W spotkaniu, które odbędzie się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego Toronto Raptors zagrają z Miami Heat. Pierwszy mecz wygrali Heat.