Sport

  Biało-czerwoni testowali Olimpijski przed The World Games...

  Biało-czerwoni testowali Olimpijski przed The World Games 2017

  red., DF

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W ostatnią sobotę w Lesznie Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek sięgnęli po drużynowe mistrzostwo świata.
  1/4
  przejdź do galerii

  W ostatnią sobotę w Lesznie Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek sięgnęli po drużynowe mistrzostwo świata. ©Dawid Foltyniewicz

  Polska kadra żużlowa trenowała dziś na zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim przed The World Games 2017. Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, którzy w minioną sobotę wygrali leszczyński finał Drużynowego Pucharu Świata, 29 lipca będą reprezentować nasz kraj w żużlowym turnieju par Światowych Igrzysk Sportowych.
  Turniej rozpocznie się 29 lipca (sobota) o godz. 19 na Stadionie Olimpijskim. Powalczy w nim siedem najlepszych duetów narodowych (plus rezerwowi): Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy, Brytyjczycy oraz Polacy. - Na dziś mogę powiedzieć, że na pewno na zawodach żużlowych na Stadionie Olimpijskim zobaczymy komplet publiczności. Sprzedanych jest już 92% biletów - powiedział Adam Roczek, wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG.

  Polskę na The World Games będą reprezentować: Bartosz Zmarzlik – brązowy medalista IMŚ 2016, Maciej Janowski – ambasador The World Games 2017, a także Patryk Dudek – indywidualny mistrz Polski 2016, a także współlider obecnego cyklu Grand Prix (ex aequo z Australijczykiem Jasonem Doylem).

  – Plan jest prosty. Maciek Janowski jest miejscowym zawodnikiem i bardzo dobrze zna ten tor. Mam nadzieję, że zdradzi nam jego wszystkie sekrety, co wykorzystamy w trakcie turnieju. Na The World Games będziemy chcieli odebrać znaczącą rolę. To jest sport, nasi przeciwnicy będą chcieli osiągnąć to samo, dlatego czeka nas ciężka walka - powiedział Marek Cieślak, opiekun polskiej reprezentacji.

  Wśród najgroźniejszych rywali naszej reprezentacji należy wymienić Australijczyków, Szwedów, Rosjan i Duńczyków. We Wrocławiu nie zabraknie indywidualnego mistrza świata z 2012 roku – Chrisa Holdera (Australia), a także rewelacyjnego Szweda Fredrika Lindgrena, który 13 maja wygrał na stołecznym PGE Narodowym Grand Prix Polski.

  Żużel jest jedną z czterech dyscyplin na zaproszenie – obok futbolu amerykańskiego, kick-boxingu i wioślarstwa halowego – które znalazły się w programie The World Games 2017. Zostały one wybrane przez mieszkańców miasta w internetowym głosowaniu. Speedway w historii TWG pojawia się po raz drugi. Swój debiut na igrzyskach miał w 1985 w Londynie.

  Wejściówki na zawody żużlowe, a także inne wydarzenia z programu The World Games, można wciąż zamawiać poprzez stronę www.ebilet.pl. Osoby z niepełnosprawnością nabywają bilety ulgowe, a ich opiekunowie – za symboliczną złotówkę.


  The World Games Wrocław 2017 (sobota, 29 lipca, godz. 19, Stadion Olimpijski)

  Dania: 1. Niels-Kristian Iversen, 2. Kenneth Bjerre, 15. Michael Jepsen Jensen, menedżer: Hans Nielsen.

  Szwecja: 3. Fredrik Lindgren, 4. Antonio Lindbaeck, 16. Peter Ljung, menedżer: Morgan Andersson.

  Rosja: 5. Andriej Kudriaszow, 6. Victor Kulakov, 17. Emil Sajfutdinow, menedżer: Andriej Sawin.

  Australia: 7. Jason Doyle, 8. Chris Holder, 18. Max Fricke, menedżer: Mark Lemon.

  Niemcy: 9. Martin Smolinski, 10. Kai Huckenbeck, 19. Erik Riss, menedżer: Herbert Rudolph.

  Polska: 11. Bartosz Zmarzlik, 12. Maciej Janowski, 20. Patryk Dudek, menedżer: Marek Cieślak

  Wielka Brytania: 13. Craig Cook, 14. Robert Lambert, 21. Steve Worrall, menedżer: Alun Rossiter.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama