Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Lotto Ekstraklasie w tym sezonie! Gdynianie nadspodziewanie łatwo pokonali Wisłę Kraków 3:0.

Piłkarze Arki zdawali sobie sprawę, że Wisła Kraków będzie wymagającym rywalem, ale po porażce w Niecieczy bardzo chcieli zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie. W podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego wierzyli kibice, którzy licznie zjawili się na gdyńskim stadionie. I się nie zawiedli. Już w pierwszej połowie spotkania gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony. Tak naprawdę to już pierwsza akcja tego spotkania mogła przynieść prowadzenie żółto-niebieskim. Po dośrodkowaniu Miroslava Bożoka idealną sytuację do strzału głową miał Marcus, ale próbował uderzenia z woleja i szansa została zmarnowana. Jeszcze próbował dobijać Dariusz Zjawiński, ale bez powodzenia.

W kolejnych sytuacjach Arka była już skuteczniejsza, ale dopisało jej sporo szczęścia. W 8 minucie Yannick Kakoko otrzymał piłkę od Marcina Warcholaka i zdecydował się na strzał, a futbolówka odbiła się jeszcze od Alana Urygi i wpadła do bramki. Michał Miśkiewicz był bez szans. W kolejnej sytuacji bramkarz Wisły się już nie popisał. Tym razem dośrodkował Tadeusz Socha, a Miśkiewicz wypuścił piłkę z rąk zaatakowany przez Zjawińskiego i napastnik Arki skorzystał z prezentu i wpakował piłkę do siatki. W sytuacjach bramkowych gospodarzom dopisało szczęście, ale to prowadzenie było w pełni zasłużone. Wisła utrzymywała się dłużej przy piłce, ale grała bez pomysłu i nic z tego nie wynikało. Gdynianie oddali siedem strzałów z czego cztery były celne. Goście też strzelali cztery razy, ale Konrad Jałocha ani razu nie musiał interweniować.

W drugiej połowie Wisła starała się grać inaczej i odważnie zaatakować, aby odrobić stratę dwóch bramek. Stąd na boisku pojawił się reprezentant Polski, Krzysztof Mączyński. I szybko świetnej okazji dla gości nie wykorzystał Paweł Brożek. Arka grała mądrze, była dobrze zorganizowana i nie dopuszczała do większego zagrożenia pod własną bramką. Wisła zagrała lepiej niż w pierwszej połowie, ale to nie przyniosło jej nawet honorowego gola. Jeszcze swoją szansę miał Zdenek Ondrasek, ale po chwili to Bożok mógł powiększyć prowadzenie żółto-niebieskich. To stało się jednak kilka minut później, kiedy zdaniem sędziego Mateusz Zachara zagrał piłkę ręką w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Marcus. To jego pierwszy gol w ekstraklasie. Arka na wiele nie pozwoliła Wiśle, do końca kontrolowała wydarzenia na boisku i w pełni zasłużenie odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Lotto Ekstraklasie w tym sezonie.

Materiał oryginalny: Arka Gdynia strzeliła trzy gole Wiśle Kraków! Świetna inauguracja w Gdyni [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki