14-letni szermierz z Wrocławia mistrzem Polski

JG

Przez dwa dni (4 i 5 czerwca) na planszach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu walczyli najlepsi szpadziści i szpadzistki w kategorii młodzika (wiek do 14 lat). Mistrzem wśród chłopców został Bartek Godlewski z Kolejarza Wrocław.
    Bartłomiej Godlewski z trenerem Jarosławem Dzikowskim

Bartłomiej Godlewski z trenerem Jarosławem Dzikowskim ©fot. archiwum prywatne

Świetnie zaprezentował się Bartek Godlewski, który po walkach grupowych był sklasyfikowany na drugim miejscu. Przez pierwsze walki pucharowe przeszedł jak burza i dopiero walki półfinałowa i finałowa były niezwykle wyrównane. Półfinał Bartek przegrywał 2:8 by wygrać 12:11. Takim samym wynikiem zakończyła się walka o złoto. Wrocławianin pokonał 12:11 Mikołaja Radosza (SKS Grass-Hopper Kalwaria) i zdobył upragnione przez wszystkich pierwsze miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Bartek Godlewski, Karol Rożek, Jakub Cygnarowski i Miłosz Mikołajczak zajęła piąte miejsce.

W szpadzie dziewcząt drużyna KS Szpada Wrocław wywalczyła brązowy medal.