Siatkówka. Puchar Polski: Impel - BKS 3:0

Nieważne, kto jest trenerem BKS-u, czy w jakiej hali Impel gra z bielszczankami, ani nawet w jakich rozgrywkach - w tym sezonie wygrywa zawsze i za każdym razem pewnie. W środę nie pozwolił rywalkom urwać nawet seta i przypieczętował w Jelczu-Laskowicach awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wcześniej dwukrotnie wygrał w Orlen Lidze.

Puchar Polski
Impel Wrocław - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Impel: Ptak 7, Kąkolewska 5, Kaczor 12, Hancock 10, Mędrzyk 14, Courtney 10, Sawicka (libero) oraz Cembrzyńska 1.
BKS: Perlińska 6, Wańczyk 5, Skrzypkowska 8, Trojan 3, Gryka 2, Brzezińska 3, Wilczek 1 (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Pasznik 1, Mikyskova 7, Mucha 1 i Wojtowicz (libero).

Kilka dni temu zapowiadaliśmy ligowy mecz Impel - BKS jako pojedynek Marka Solarewicza z Tore Aleksandersenem. Obaj panowie pracowali ze sobą, gdy wrocławianki w 2014 roku zdobywały wicemistrzostwo Polski. Norweg to bardzo dobry trener, ale z pustego w próżne, to i Salomon nie naleje.

Wrocławianki były lepsze w każdym elemencie. Przede wszystkim zdobyły dwa razy więcej punktów blokiem niż rywalki (12 do 6). Lepiej też przyjmowały serwis i skuteczniej atakowały. Co też ważne - ten atak rozkładał się na kilka zawodniczek. Aż cztery siatkarki Marka Solarewicza zdobyły co najmniej 10 punktów (lub więcej).

Gdybyśmy mieli wskazać bohaterkę spotkania, to należałoby wymienić Michę Hancock. Rzadko się zdarza, żeby rozgrywająca - w trwającym tylko trzy sety meczu - zdobyła aż 10 punktów. Jak wszechstronna to zawodniczka niech świadczy fakt, że po trzy punkty zdobyła blokiem i serwisem, a cztery... atakiem. Troszkę słabiej zaprezentowała się Joanna Kaczor (37 proc. skuteczności ataku i 12 punktów), ale przy kiepskiej postawie BKS-u nie miało to większego znaczenia.

Właściwie tylko przez chwilę można było mieć wątpliwości, czy środowy pojedynek zakończy się w czterech setach - gdy po dwóch atakach Sony Mikyskovej BKS prowadził w trzeciej partii 14:13. Szkopuł w tym, że od wyniki 16:15 drużyna z Wrocławia pozwoliła przeciwniczkom zdobyć jeszcze tylko trzy punkty.

W ćwierćfinale Impel podejmie na własnym boisku MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Zielonej Górze (4-5.02).

Pozostałe mecze 1/8: Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:11, 25:18, 25:20); WTS Solna Wieliczka - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (21:25, 25:22, 19:25, 25:26, 7:15); Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:18, 25:15); Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16); Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:19, 25:14, 25:22 ). Wisła Watszawa - PTPS Piła; Legionovia - Budowlani Toruń.

Ćwierćfinały (1.02): Chemik - Wisła/PTPS; Legionovia/Budowlani Toruń - Developres; Impel - Tauron MKS; Muszynianka - Budowlani Łódź.

64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI: