Impel Wrocław - ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Michał Rygiel
Impel Wrocław - ŁKS Łódź 3:0. Siatkarki Impela kontrolowały całe spotkanie z ŁKS-em Łódź. Nawet podczas wyrównanego drugiego seta inicjatywa była po ich stronie. Mecz rozegrany został w Jelczu-Laskowicach.

Właśnie od środka tego spotkania warto rozpocząć. Zawodniczki ŁKS-u dały z siebie wszystko, żeby przechylić losy drugiej partii na swoją korzyść, ale trafiły na Agnieszkę Kąkolewską, która stanowiła w niedzielne popołudnie zaporę nie do przejścia.

W drugim secie wróciła na boisko przy stanie 22:23 i po chwili wymiany punkt za punkt wzięła sprawy w swoje ręce. Najpierw w swoim stylu przełamała obronę rywalek, a potem zablokowała ich próbę doprowadzenia do remisu, dzięki czemu Impelki wygrały tę partię 28:26.

Pozostałe dwie odsłony nie były tak wyrównane, głównie za sprawą wielu błędów popełnianych przez zawodniczki z Łodzi. Jeżeli drużyna myli się aż osiem razy w ciągu seta, trudno myśleć o wyrównanej walce, a co dopiero o zwycięstwie w secie. Druga odsłona była tak zacięta dlatego, że ŁKS zaliczył tylko dwa błędy.

Oprócz Kąkolewskiej, która osiem ze swoich 11 punktów zdobyła blokiem, świetnie spisywała się Joanna Kaczor. Kapitan Impela dała przykład i z 15 oczkami była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania. Warto podkreślić też osiem oczek Michy Hancock - rozgrywające rzadko wykręcają takie liczby.

Teraz przed Impelem kolejny teoretycznie łatwy rywal. W przyszły piątek wrocławianki zagrają na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała. Bielszczanki zajmują przedostatnie miejsce w Orlen Lidze.

Orlen Liga
Impel Wrocław - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 28:26, 25:18)
Impel:
Courtney 9, Kąkolewska 11, Kaczor 15, Kossanyiova 10, Ptak 7, Hancock 8 i Sawicka (libero) oraz Konieczna, Cembrzyńska, Wysocka i Mędrzyk

ŁKS: Sielicka 13, Kwiatkowska 4, Muhlsteinova, Bryda 8, Osadchuk 3, Kowalińska 14 i Strasz (libero) oraz Leszek 6, Oleksy, Tomczyk i Wołoszyn 1.

Pozostałe mecze: Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:10, 26:24, 22:25, 25:19), Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (19:25, 19:25, 25:19, 16:25), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (20:25, 29:27, 25:22, 25:19).
W poniedziałek: Budowlani Toruń - BKS Bielsko-Biała.
Mecze Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka Enea i PTPS Enea Piła - Atom Trefl Sopot zostały przełożone.

64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI: