Zarząd PZPS bez decyzji w sprawie Stephane'a Antigi

  Zarząd PZPS bez decyzji w sprawie Stephane'a Antigi

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zgodnie z przewidywaniami zarząd PZPS nie podjął we wtorek żadnej decyzji w sprawie kończącej się niebawem umowy trenera Stephane’a Antigi.
  Raul Lozano jest faworytem dużej części działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. PZPS nadal jednak

  Raul Lozano jest faworytem dużej części działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. PZPS nadal jednak nie ogłosił rozstania ze Stephanem Antigą ©Szymon Starnawski

  Sprawa ewentualnej zmiany na stanowisku trenera nie była dyskutowana, a prezes PZPS Jacek Kasprzyk jedynie przedstawił członkom zarządu informację na temat spotkania ze Stephanem Antigą. Ujawnił, że selekcjoner w raporcie napisał, iż najważniejszą przyczyną niepowodzenia na igrzyskach w Rio była słaba zagrywka.

  - Dowiedzieliśmy się też, że Antiga został zapytany o przyczynę zostawienia w Polsce Marcina Możdżonka. Trener miał odpowiedzieć, że w dniu ogłaszania nominacji lepszą zagrywką dysponował Piotr Nowakowski - mówi nam jeden z członków zarządu związku. Kasprzyk na wczorajszym posiedzeniu poinformował, że planowane jest jeszcze jedno spotkanie z Antigą.


  Ponieważ członkowie zarządu nie zadawali pytań, kwestia kończącego się z październiku kontraktu Antigi zajęła zaledwie kilka minut. Choć nieoficjalnie w środowisku mówi się, że decyzja już dawno zapadła i Francuz nie będzie prowadził polskiej drużyny, to jednak oficjalnej informacji nie ma. Ale trwają zakulisowe rozmowy z potencjalnymi kandydatami do zastąpienia Antigi. Obecnie bardzo wielu zwolenników ma Raul Lozano, który był już trenerem polskiej kadry w latach 2005-2008 i doprowadził biało-czerwonych do tytułu wicemistrza świata. Argentyńczyk obecnie jest trenerem reprezentacji Iranu, ale jego kontrakt wygaśnie za kilka tygodni. Kilka dni temu był w Polsce z okazji pożegnania z reprezentacją Polski Pawła Zagumnego.

  Oprócz Lozano wśród kandydatów wymienia się m.in. innych Argentyńczyków Marcelo Mendeza i Javiera Webera, Włocha Ferdinando De Giorgiego, czy Kanadyjczyka Glenna Hoaga. Faworytem ma być jednak Lozano.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama