Polskie siatkarki zagrają w Baku z Azerbejdżanem, Niemcami i...

  Polskie siatkarki zagrają w Baku z Azerbejdżanem, Niemcami i Węgrami

  Tomasz Froehlke, Baku

  Sportowy24

  Aktualizacja:

  Sportowy24

  Polki poznały rywali na Euro 2017

  Polki poznały rywali na Euro 2017 ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Z wylosowanej w Baku grupy mistrzostw Europy 2017 możemy być zadowoleni, choć trzeba uważać na wszystkich - mówi Jacek Sęk, wiceprezes PZPS.
  Polki poznały rywali na Euro 2017

  Polki poznały rywali na Euro 2017 ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Podczas czwartkowego losowania w Baku Polska znalazła się w koszyku drugim i nasz kraj wybrała azerska znana rozgrywająca - Oksana Kurt. - Z grupy możemy być zadowoleni. Stać nas na walkę o zwycięstwo, choć wszystkich rywali doceniamy - mówi Jacek Sęk. - Nawet musimy walczyć o zwycięstwo, bo w następnej rudzie trafiamy na rywala z grupy C, a więc Rosję, Turcję, Bułgarię czy Ukrainę. Zwycięstwo w grupie pozwoli nam na uniknięcie najprawdopodobniej Rosji.
  Ale musimy uważać na Niemki, które są zawsze groźne, Azerki będą gospodarzami, których publiczność poniesie na skrzydłach, a Węgierki są nieobliczalne. Ale mamy odmłodzoną drużynę, która nie boi się nikogo i będziemy się mocno bić o każdego seta.

  Przyszłoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Losowanie odbyło się wczoraj w azerskiej stolicy - Baku. Grupa A z Polską będzie grać właśnie w Baku. Grupa B w gruzińskim Tbilisi z Gruzją, Włochami, Chorwacją Białorusią. Grupa C ponownie w Baku z Rosją, Turcją, Bułgarią i Ukrainą, a grupa D w Ganii/Goygol z Serbią, Holandią, Belgią i Czechami.

  ME zaczną się 20 września, rozgrywki grupowe zakończą się 23 września. 25 i 26 odbędą się baraże (między drużynami, które zajęły 2. i 3. miejsca w grupach). Ćwierćifnały 27-28 września), a następnie półfinały (30 września) i finał oraz mecz o 3 miejsce (1 października). Od baraży wszystko odbywać się będzie w Baku.

  W Baku podczas losowania wszystko było uroczyste i nowoczesne, tak jak całe miasto. Oczywiście jeszcze nie czuć tutaj atmosfery mistrzostw, ale to miasto lubuje się w porządku, czystości i luksusie. Takie jest po prostu na co dzień i nie potrzeba do tego mistrzostw Europy. Mimo wszystko, podczas tej uroczystości z udziałem władz państwowych Azerbejdżanu, Gruzji i wszystkich najważniejszych w świecie kobiecej siatkówki, czuć było, że miasto jest zaszczycone tym wyróżnieniem. I już teraz można powiedzieć, że na pewno będzie tu super organizacja, tylko gospodarze muszą podszkolić wolontariuszy w znajomości języka angielskiego i spraw związanych z organizacją ME. Oni bardzo słabo mówię po angielsku i prawie na każde pytanie odpowiadają: nie wiem… Ale od wczorajszego losowania do Euro 2017 na przełomie września i października mają jeszcze trochę czasu.

  To jednak nie nasz problem. Jakby nasze dziewczyny grały tak, jak wygląda wielki kompleks Heydar Allyev Center, z piękną, ogromną i nowoczesną halą i jeszcze nowocześniejszym muzeum i centrum kongresowym to… będzie bardzo dobrze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama