Polacy mogą nie zagrać z Rosjanami w Rio de Janeiro!

  Polacy mogą nie zagrać z Rosjanami w Rio de Janeiro!

  ŁŻ

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Polacy mogą nie zagrać z Rosjanami w Rio de Janeiro!

  ©Pawel Lacheta

  Polska, Argentyna, Iran, Kuba, Egipt i Rosja - tak prezentuje się siatkarska grupa B igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na niespełna miesiąc przed startem imprezy jest jednak wiele niewiadomych.
  Polacy mogą nie zagrać z Rosjanami w Rio de Janeiro!

  ©Pawel Lacheta

  Bardzo prawdopodobne jest to, że w Brazylii nie wystartują rosyjscy lekkoatleci. A wszystko przez aferę dopingową związaną ze sportowcami pochodzącymi z tego kraju. Wszystko wskazuje na to, że zostaną oni zdyskwalifikowani.

  Na tym jednak nie koniec. Coraz więcej wskazuje na to, że w Brazylii Rosjanie mogą w ogóle nie wystąpić i nie chodzi tutaj tylko o lekkoatletów. Jak donosi „New York Times”, koalicja minimum dziesięciu krajowych organizacji antydopingowych, w tym Stanów Zjednoczonych, a także stowarzyszeń sportowców wielu dyscyplin, żąda od MKOl wykluczenia z igrzysk całej rosyjskiej reprezentacji. Czyżby zatem polscy siatkarze w ogóle nie mieli zmierzyć się ze Sborną w Rio de Janeiro? Takiego scenariusza wykluczyć nie można.

  Wciąć jednak nie wiadomo, czy biało-czerwoni zagrają też z... reprezentacją Kuby. Ośmiu siatkarzy tej kadry zostało niedawno zatrzymanych w Finlandii i oskarżonych o... zbiorowy gwałt. Sprawą bardzo poważnie zainteresowała się federacja FIVB. Wciąż nie wiadomo, jakie konsekwencje czekają Kubańczyków.

  Sportowcy z innych dyscyplin mogą pójść w ślady rosyjskich lekkoatletów. Wykluczenie całej reprezentacji z IO coraz bardziej prawdopodobne

  Press Focus / x-news  Opracował: ŁŻ

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JEŚLI NIE Z ROSJĄ, TO BĘDĄ .......

   czechna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   GRALI ZE SERBIĄ. Z DESZCZU POD RYNNĘ.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama