Liga Narodów: Polska - Tajlandia 2:3 [WYNIK, RELACJA, 24.05.2018, ZDJĘCIA]

jg
Liga Narodów: Polska - Tajlandia 2:3 [WYNIK, RELACJA, 24.05.2018, ZDJĘCIA]. Jedna Malwina Smarzek to za mało. Polki na zakończenie turnieju Ligi Narodów w Makau przegrały z Tajlandią 2:3. Teraz wracają do Europy.

Tajlandia była teoretycznie najsłabszym rywalem, z jakim przyszło się Polkom mierzyć na turnieju Ligi Narodów w Makau. No i gdy spojrzeć w przekroju na całe spotkanie, to biało-czerwone powinny były ugrać coś więcej. Problem jednak w tym, że znów właściwie cały ciężar zdobywania punktów leżał na barkach Malwiny Smarzek. Nasza młoda atakująca dwoiła się i troiła, ale z każdym kolejnym setem traciła siły i było to niestety widać na parkiecie. W sumie atakowała aż 76 razy (!!!) i zdobyła 38 punktów.

Słabo spisały się nasze przyjmujące, zwłaszcza Martyna Grajber, która w pięciosetowym meczu zdobyła zaledwie sześć punktów, w tym tylko cztery atakiem. Mieliśmy co prawda przewagę w bloku, ale nie tak dużą, by wygrać spotkanie.

Siatkarki Jacka Nawrockiego mogą mieć do siebie pretensje zwłaszcza za trzeciego seta, w którym prowadziły dość wyraźnie po drugiej przerwie technicznej (17:14), ale nie potrafiły tego wykorzystać.

Źle zaczęliśmy tie-break, musieliśmy gonić, lecz o wszystkim decydowały dwie ostatnie piłki, które padły łupem Azjatek.

Teraz nasza drużyna przenosi się do Europy, gdzie za tydzień w holenderskim Apeldoorn zagra z Holandią, Brazylią i Koreą Południową.

Polska - Tajlandia 2:3 (22:25, 25:22, 23:25, 25:21, 14:16)

Polska: Pleśnierowicz 5, Mędrzyk 14, Kąkolewska 13, Smarzek 38, Grajber 6, Polańska 8, Witkowska (libero) oraz Nowicka, Bociek, Łukasik 2, Efimienko-Młotkowska 6, Mucha, Twardowska

Tajlandia: Pleumijt 12, Pornpun 3, Hattaua 11, Pimpichaya 14, Ajcharaporn 16, Chatchu-On 26, Pijanut (libero) oraz Pairoj (libero), Kanthong, Tomkom, Sittirak 3

Liga Siatkówki Kobiet. TOP 10 najlepiej punktujących zawodni...