Ile poczekamy na wielką, siatkarską imprezę we Wrocławiu?

  Ile poczekamy na wielką, siatkarską imprezę we Wrocławiu?

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ile poczekamy na wielką, siatkarską imprezę we Wrocławiu?

  ©fot. Sylwią Dąbrowa

  Trzy lata z rzędu finał siatkarskiego Pucharu Polski rozgrywano we Wrocławiu. Umowa na organizację tej impreza właśnie wygasła. Czy długo stolica Dolnego Śląska będzie musiała czekać na mecze męskiej siatkówki na takim poziomie?
  Ile poczekamy na wielką, siatkarską imprezę we Wrocławiu?

  ©fot. Sylwią Dąbrowa

  Jeszcze kilka lat temu reprezentacyjna siatkówka - czy to w wykonaniu kobiet, czy mężczyzn - dużo częściej pojawiała się we wrocławskiej Hali Ludowej. W 2009 roku gościliśmy mistrzostwa Europy siatkarek, w 2014 roku pierwszą fazę mistrzostw świata, podczas której dolnośląscy kibice mogli na żywo oglądać reprezentację Polski. Także w 2014 roku zorganizowaliśmy jeszcze turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy (z udziałem Polski, Słowacji, Łotwy i Macedonii). Liga Światowa ostatni raz grała u nas w 2013 roku, kiedy to Polacy podejmowali tu Stany Zjednoczone.

  Problem w tym, że Hala Ludowa została daleko w tyle za innymi obiektami w Polsce - przynajmniej jeśli chodzi o pojemność. Siatkarski mecz może w niej oglądać jedynie ponad 5 tys. osób. To dwa razy mniej niż w krakowskiej Tauron Arenie, łódzkiej Atlas Arenie czy katowickim Spodku, a także dużo mniej niż na przykład w Trójmieście. A przecież wkrótce zostanie jeszcze otwarta nowoczesna hala w Gliwicach, która pomieści nawet ponad 13 tys. osób. Konkurencja jest zatem olbrzymia.

  - Pewnie musimy poczekać. Jeśli nam się tegoroczny Puchar Polski uda, to będziemy o ten turniej zabiegać nadal. Będziemy chcieli, aby nadal był u nas organizowany, bo już wrósł we Wrocław - powiedział nam jeszcze przed półfinałami prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak.

  - Halę mamy mniejszą niż inne, ale szczególną. Nie ma drugiej takiej w Polsce, a może i w Europie. Hala Stulecia to przepiękny, historyczny obiekt. Przez cały czas zabiegamy o to, żeby do Wrocławia wróciła może Liga Światowa. Nie ustajemy w staraniach, aby międzynarodowa siatkówka znów zagościła we Wrocławiu - dodaje.

  Co prawda Polska w najbliższym czasie nie organizuje dużych, międzynarodowych imprez, ale szansą dla Hali Ludowej mogą być na przykład mecze kobiecej reprezentacji. W ostatnich latach drużyna Jacka Nawrockiego gościła m.in. w Koszalinie czy Zielonej Górze. Tegoroczny finał Pucharu Polski kobiet (10-11 marca) ma być natomiast rozegrany w nowej hali w Nysie, która może pomieścić do 2,5 tys. kibiców.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Siatkówka

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Tegoroczny Finał Pucharu Polski należy do tych udanych imprez, a Wrocław zasługuje na kontynuowanie organizacji takiej imprezy. Hala Stulecia to idealne miejsce na Ligę Narodów czy właśnie finał...rozwiń całość

  Tegoroczny Finał Pucharu Polski należy do tych udanych imprez, a Wrocław zasługuje na kontynuowanie organizacji takiej imprezy. Hala Stulecia to idealne miejsce na Ligę Narodów czy właśnie finał PP. Co więcej, nowy włodarz Wrocławia powinien postarać się o drużynę mężczyzn, która grałaby w Plus Lidze. Bogate miasto, wiele firm, tradycja siatkówki, więc nie rozumiem dlaczego włodarze nie postawili właśnie na tę dyscyplinę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Halę mamy mniejszą niż inne, ale szczególną..."

  Za to mamy Najjaśniej Nam (jeszcze) Panujacego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  i jego stadion. A na nim kopaczy śląskich. I za to musimy płacić wszyscy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ktoś czeka, bo na pewno nie wrocławianie!

  PW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Jak wykazy niedawno przeprowadzone badania wrocławianie chcą remontów ulic, lepszej komunikacji czy nowych żłobków i przedszkoli !Nie chcą kolejnych igrzysk i marnowania na to ich pieniędzy!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  K

  kylo ren (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  trzaba porzadnie ugoscic%%% spasionych i wtedy sie dostanie impreze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo