Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:1

RED
Impel Wrocław przegrał 1:3 pierwszy mecz półfinału play-off Orlen Ligi z Atomem Treflem Sopot. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugi mecz 11 kwietnia we Wrocławiu. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano w Trójmieście. MVP spotkania została Zuzanna Efimienko, była siatkarka Gwardii Wrocław.

(26:24, 16:25, 28:26, 25:11)
Atom Trefl:
Tokarska 13, Balkestein 14, Efimienko 10, Radenković 3, Kaczorowska 11, Zaroślińska 16, Durajczyk (libero) oraz Miros 1, Damaske 2, Kaczmar i Łukasik 1.

Impel: Kossanyiowa 6, Ptak 7, Kąkolewska 10, Radecka 4, Skowrońska-Dolata 11, Costagrande 13, Dawicka (libero) oraz Durr (libero), Kaczor 10, Hildebrand 4 i Sikorsk.

Impel Wrocław przegrał swój pierwszy półfinałowy pojedynek z PGE Atomem Treflem Sopot. Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły rywalki, jednak Impelki nie zamierzały się poddać. Punktowe bloki Agnieszki Kąkolewskiej i coraz pewniejsze ataki Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty zmniejszały prowadzenie gospodyń. Ostatecznie jednak górą były sopocianki, a partia zakończyła się na przewagi.

W drugim secie na boisku po stronie Impela Wrocław pojawiła się Joanna Kaczor. Można powiedzieć, że jej zagrywki ustawiły przebieg całej partii. Impelki bowiem coraz częściej blokowały rywalki, co stało się ich główną bronią w walce z sopociankami. Dzięki temu wyrównały.

Trzeci set to najbardziej emocjonująca partia całego pojedynku. Mimo wysokiego prowadzenia sopocianek (19:12) siatkarki z Dolnego Śląska doprowadziły do remisu po 23. Ostatecznie set rozstrzygał się na przewagi, a partię zakończył autowy atak Caroliny Costagrande. Piłka wylądowała tak minimalnie na aut, że o wideoweryfikację akcji poprosił sam arbiter spotkania.

Czwarta partia rozegrana została pod dyktando gospodyń, które wygrały ją pewnie do 11 i całe spotkanie w stosunku 3:1.

Przegrana w pierwszym meczu w Sopocie nie przekreśla szans na awans do finału. Rywalizacja przenosi się teraz do stolicy Dolnego Śląska. Mecz we Wrocławiu zaplanowano na 11 kwietnia (godz. 20.30, Hala Orbita). Bilety do kupienia na www.kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Materiał oryginalny: Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:1 - Gazeta Wrocławska