Aleja Gwiazd w Katowicach otwarta ZDJĘCIA

  Aleja Gwiazd w Katowicach otwarta ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aleja Gwiazd w Katowicach otwarta
  1/39
  przejdź do galerii

  Aleja Gwiazd w Katowicach otwarta ©Lucyna Nenow

  Ma swoją Aleję Gwiazd Siatkówki Milicz, od dzisiaj mają ją także Katowice. Przed meczem reprezentacji Polski z Iranem na ulicy Korfantego swoje tablice z odciśniętymi dłońmi odsłonili Łukasz Kadziewicz, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski, Karol Kłos i kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.
  - To dla mnie wielka nobilitacja, kiedy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką nigdy nie przypuszczałem, że spotka mnie tak wielkie wyróżnienie - powiedział Kadziewicz, który jako pierwszy odsłonił swoja tablicę. Po nim zrobili to pozostali wybitni nasi siatkarze.

  Pomysłodawcami Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki byli Sławomir Jachimowski i Mirosław Wachowiak, a na miejsce imprezy wybrano Milicz. Aleja Gwiazd miała na celu upamiętnienie wybitnych polskich siatkarzy i trenerów.
  Pierwsze swoje tablice z odciskami dłoni 10 maja 2003 roku pozostawili siatkarze złotej drużyny Huberta Wagnera Edward Skorek, Ryszard Bosek i Tomasz Wójtowicz oraz były trener reprezentacji Władysław Pałaszewski. Od tej pory impreza jest ważna w siatkarskim środowisku.

  - Nie trzeba mówić nikomu jak ważne są Katowice dla siatkówki, dlatego ogromnie się cieszę, że po Miliczu mamy drugie miejsce w kraju, które będzie kojarzone z siatkówką - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. - Nie wszyscy mają możliwości pojechać w jedno miejsce by zobaczyć Aleję Gwiazd. Do Milicza ludzie przyjeżdżają specjalnie by zobaczyć tablice, mam nadzieję, że teraz tak samo będzie z Katowicami.

  Zobacz galerię

  Podczas uroczystości w Katowicach odsłonięto także specjalna ławeczkę, której elementem jest replika pucharu mistrzów świata z 2014 roku. - Cieszymy się ze współpracy z PZPS-em i Fundacją Aleja Gwiazd Siatkówki. Wiemy, że oba te podmioty nie wyobrażają sobie promocji tej dyscypliny sportu bez naszego miasta - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  ZOBACZCIE FILM: Sportowy raport, 18 maja


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo