RIO 2016

Rio 2016 Polska - Egipt 3:0 siatkówka NA ŻYWO, Gdzie w TV...

Rio 2016 Polska - Egipt 3:0 siatkówka NA ŻYWO, Gdzie w TV [25:18 ONLINE, LIVE STREAM]

JEW, TVN24/XNEWS

Polska - Egipt - mecz siatkarzy na igrzyskach olimpijskich Rio 2016 już dziś. Siatkarze rozpoczynają swoje zmagania w Rio od teoretycznie słabego przeciwnika. Rio 2016 mecz Polska - Egipt - turniej siatkarzy. Polska - Egipt w TVP1 już od godziny 19.50 (studio przed meczem) w niedzielę 7.08.2016. Mecz zaczyna się punktualnie o godz. 20 polskiego czasu. Gdzie oglądać w TV mecz Polska - Egipt Rio 2016? Relacja na żywo z meczu Polska - Egipt również na GazetaWroclawska.pl. Od początku pierwszego seta Polacy prowadzą i kontrolują przebieg meczu. Pierwszy set 25-18 dla Polski. Drugi set również dla Polski, mimo kłopotów w jego pierwszej fazie. Trzeci set to formalność. Polacy wygrywają gładko 3:0. Brawo!
    POLSKA - EGIPT 3:0 - turniej siatkarzy Rio 2016 - NA ŻYWO

I set 25:17: Trzeci set okazał się formalnością dla Polaków. Wystarczy wspomnieć, że biało-czerwoni mieli aż 9 piłek meczowych. Potrzebowali trzech, żeby zakończyć. Można potraktować starcie z Egiptem jako mocniejszy trening przed groźniejszymi rywalami.

I set 25:18: Polacy nie pokazali niczego specjalnego, a mimo to gładko pokonali Egipcjan. Wystarczyło kilka momentów naprawdę dobrej gry, skutecznych ataków i blok w końcówce. Egipt nie będzie wymagającym rywalem w tym meczu.

I set 25:20: Początek II seta już nie tak łatwy i lekki jak pierwsza partia. W pierwszej połowie seta to Egipcjanie prowadzili, ale Polacy opanowali sytuację i w II części seta. Wróciła koncentracja i jest wygrany drugi set.

Polscy siatkarze, mimo że są aktualnymi mistrzami świata, o kwalifikację olimpijską musieli walczyć na aż trzech turniejach. Najpierw, we wrześniu 2015 roku, zajęli trzecie miejsce w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata (przepustki do Rio zdobywały dwie pierwsze ekipy), później stanęli na najniższym stopniu podium w styczniowym Turnieju Kontynentalnym w Berlinie (awansował tylko zwycięzca), by wreszcie zapewnić sobie udział w igrzyskach na początku czerwca, dzięki zwycięstwu w Turnieju Interkontynentalnym.

Tym samym nasi siatkarze zagrają na najważniejszej imprezie czterolecia po raz dziewiąty w historii i czwarty raz z rzędu. Trzy ostatnie starty "Biało-czerwoni" kończyli na ćwierćfinale. W tym roku zadowoli ich jedynie medal. W pierwszej, grupowej fazie turnieju olimpijskiego Polacy zagrają kolejno z Egiptem (7.08), Iranem (9.08), Argentyną (11.08), Rosją (13.08) i Kubą (15.08).

POLSCY SIATKARZE RIO 2016 - HARMONOGRAM, PROGRAM WYSTĘPÓW

Faza grupowa
    • Niedziela 7 sierpnia: 20:00 – siatkówka mężczyzn, grupa B: Polska – Egipt (TVP1)
    • Wtorek 9 sierpnia: 22:05 – siatkówka mężczyzn, grupa B: Polska – Iran (TVP1)
    • Czwartek 11 sierpnia: 20:00 – siatkówka mężczyzn, grupa B: Polska – Argentyna (TVP1)
    • Sobota 13 sierpnia: 20:00 – siatkówka mężczyzn, grupa B: Polska – Rosja (TVP1)
    • Poniedziałek 15 sierpnia: 22:05 – siatkówka mężczyzn, grupa B: Polska – Kuba (TVP1)

Faza pucharowa
    • Środa 17 sierpnia: 15:00, 19:00, 23:00 i 03:15 – siatkówka mężczyzn - ćwierćfinały (ewentualnie Polska)
    • Piątek 19 sierpnia: 18:00 i 03:15 – siatkówka mężczyzn - półfinały (ewentualnie Polska)
    • Niedziela 21 sierpnia: 14:30 i 18:15 – siatkówka mężczyzn - mecze o brąz i o złoto (ewentualnie Polska)

POLSKA - EGIPT - RIO 2016 - MECZ NA ŻYWO

: Pindera: Będzie sukces jak wszystko zatrybi!
    W grupie turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro Polska zmierzy się z Rosją, Argentyną, Iranem, Kubą i Egiptem. - Kluczowym momentem będzie ćwierćfinał, bo od lat nie udaje nam się przejść do półfinału. Wyjście z grupy nie jest zadaniem ponad siły kadry.

Polskich siatkarzy stać na bardzo wiele, są w stanie pokonać każdego, ale pod warunkiem, że wszystko zatrybi - powiedział dziennikarz sportowy zajmujący się m.in. siatkówką Janusz Pindera.