TVN24/XNEWS, JEW
Polska - Egipt piłka ręczna Rio 2016. Polacy grali dziś o życie! I wygrali. To był najważniejszy dotąd mecz piłkarzy ręcznych w Rio! Po przegranych z Brazylią i Niemcami, musimy pokonać Egipt.

IGRZYSKA RIO PIŁKA RĘCZNA: POLSKA - EGIPT NA ŻYWO - Polacy grają mecz o wszystko!

POLSKA - EGIPT NA ŻYWO

33:25 Polska górą!

25:19 Na 10 minut przed końcem prowadzimy 6 bramkami. Powinno się udać!

21:12 Nasza przewaga rośnie. Polacy są świetni w obronie. Szykuje się pogrom!

17:11 Drugą połowę Egipcjanie rozpoczęli od bramki. Ale Polacy szybko odpowiedzieli tym samym.

16:10 Koniec pierwszej połowy

15:8 Polacy nie tylko utrzymują, ale cały czas budują przewagę na Egiptem. Do przerwy już tylko 3 minuty.

11:6 Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Polacy grają dużo lepiej niż w pierwszych dwóch meczach. Mamy kolejny przechwyt i bramkę, tym razem w wykonaniu Michała Daszka. Egipcjanie biorą czas, są wyraźnie rozbici, a Polacy się mobilizują. - Musimy to teraz utrzymać, bronimy - krzyczy do kolegów Sławomir Szmal!

9:5 Brawo! Świetny przechwyt Jachlewskiego i szybka kontra, jest 9:5. Polacy dobrze wykorzystali fragment gry w przewadze.

7:4 Wreszcie Polacy ruszyli do przodu i są tego efekty. Prowadzimy trzema bramkami po 15 minutach. Oby tak dalej!

3:3 Polacy znów nieskutecznie na początku meczu, choć mieliśmy kilka szans. Na razie tylko na remis z Egiptem.

Dziś, 11.08.2016 polscy szczypiorniści zmierzą się z Egiptem w trzeciej kolejce fazy grupowej turnieju olimpijskiego. W poprzednich dwóch starciach biało-czerwoni ulegli kolejno Brazylii oraz Niemcom. - Nie lekceważymy nikogo, w naszej sytuacji nie mamy do tego prawa. Walczymy o życie, podejdziemy do meczu z Egiptem maksymalnie skoncentrowani - powiedział Robert Lis, asystent trenera reprezentacji Polski.

Szczypiornista, były reprezentant kraju, Artur Siódmiak ocenia przed meczem

POLSKA - EGIPT w RIO

Mecz z Egiptem to dobra okazja do przełamania. Na razie gramy po prostu słabo. Z Niemcami widać było postęp w porównaniu do meczu z Brazylią, ale to nie wystarczyło na tak mocnego przeciwnika. Jesteśmy pod ścianą i czeka nas trudne zadanie, a to nie jest tak, że Egipt jest słabą drużyną i chłopcem do bicia. Czeka nas naprawdę trudne zadanie.

POLSKA - EGIPT RIO 2016 NA ŻYWO

. Trener Polaków przed meczem:
Po porażkach z Brazylią i Niemcami reprezentacja Polski w piłce ręcznej wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo na igrzyskach w Rio de Janeiro. Kolejną okazją będzie czwartkowe (11 sierpnia) spotkanie z Egiptem, który w swym drugim meczu niespodziewanie pokonał Szwecję 26:25.

- Duża liczba zawodników gra w Zamalek, który jest zwycięzcą Ligi Mistrzów Afryki i co rokuje pokazuje bardzo dobre wyniki. Mieliśmy u siebie w turnieju kwalifikacyjnym problemy z Tunezją, którą oni pokonali dwoma bramkami - powiedział trener kadry Tałant Dujszebajew.

• 21 sierpnia - Finał

Materiał oryginalny: Rio 2016: Mecz Polska - Egipt WYNIK NA ŻYWO piłka ręczna [Gdzie w TV, ONLINE, LIVE STREAM] - Gazeta Wrocławska